Ακάθεκτος ο Φαλανιακός, επιβλήθηκε και του Αχιλλέα Φαρσάλων!

Ακόμη μία νίκη πανηγύρισε στο φετινό πρωτάθλημα ο Φαλανιακός, όπου επιβλήθηκε με 4 – 1 του Αχιλλέα Φαρσάλων στο πλαίσιο της 11ης στροφής της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Φαλανιακός και Αχιλλέας Φαρσάλων αναμετρήθηκαν σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Φαλάνης με τα βλέμματα να στρέφονται σε αυτό το ματς και τους γηπεδούχους να παίρνουν σχετικά μία εύκολη νίκη, όπως άλλωστε φαίνεται και από το αποτέλεσμα.

Συνεχίζει στη πρώτη θέση το σύνολο των Τάσου Μπεριτζά – Μιχάλη Μαλαμά έχοντας είκοσι εννέα βαθμούς, ενώ στην έκτη θέση με δέκα επτά πόντους έμεινε η ομάδα των Φερραίου Γιαννακού – Λευτέρη Τέα μετά και την ήττα στο παιχνίδι.

Ο Φαλανιακός πήρε «κεφάλι» στο σκορ στο 18ο λεπτό του αγώνα, μιας και ο Σπύρος Ιωαννίδης βρήκε δίχτυα και έκανε το 1 – 0 για την ομάδα του, ενώ οι γηπεδούχοι ξανά «χτύπησαν» με γκολ στο 40′, εκεί όπου ο Κώστας Τσιάκος σημείωσε το 2 – 0 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Όπως τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο έτσι συνέχισαν και στην επανάληψη οι «κιτρινόμαυροι», δηλαδή με γκολ! Ο Γιώργος Πανταζής αυτή τη φορά χρίστηκε σκόρερ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0.

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων ξανά μπήκε στο παιχνίδι στο 70ο λεπτό καθώς ο Κούμπρια με δικό του τέρμα μείωσε σε 3 – 1 για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Παπακωνσταντίνου, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Βασίλης Φλώρος από την «άσπρη» βούλα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Μπλέντι και διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1 στην αναμέτρηση.

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Μάλτζιαρης, Μαχαίρας, Παππάς (46′ Πανταζής Ηλ.), Φλώρος, Πανταζής Γ., Μπλέντι, Λυγούρας Β., Ιωαννίδης, Λεσάι (59′ Ντανίκας), Τσιάκος (59′ Καρακίτσιος), Λυγούρας Χρ. (46′ Μάνικος).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Κουτσογιαννούλης, Κατσανάκης, Τσούλης, Πετράκης (46′ Παπακωνσταντίνου), Καρβούνης, Μάντζιαρης, Ταστεμερίδης, Χριστιανίδης (80′ Αρσενόπουλος), Αλαμάνης (65′ Γιαννουλόπουλος), Κούμπρια, Ζιώγας (85′ Δημόπουλος).