«Ακάθεκτος» ο Όλυμπος Γόννων – Βραβεύτηκε ο Τσούγιας

Τη ξέφρενή του πορεία προς την επιστροφή του στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας συνέχισε ο Όλυμπος Γόννων κερδίζοντας στο γήπεδο της Ελάτειας και τον Κεραυνό Παραποτάμου με 3 – 0, παραμένοντας στη κορυφή του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Δημήτρη Κωστή μετά από είκοσι αγωνιστικές με τη νίκη της όχι απλά παρέμεινε στη πρώτη θέση του Ομίλου, αύξησε παράλληλα και τη διαφορά από τον δεύτερο Άρη Κουλουρίου στους τρεις βαθμούς, μιας και ο Άρης αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Χειμάδι (2 – 2).

Πριν από την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε από τη διοίκηση του Κεραυνού Παραποτάμου ο γιατρός και ποδοσφαιριστής του Ολύμπου Γόννων, Γιώργος Τσούγιας για τη προσφορά του και το ήθος του στο Ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο. Κινήσεις οι οποίες αξίζουν της ανάλογης προβολής μιας και «σπανίζουν» στις μέρες μας.

Στα του αγώνα ο Όλυμπος Γόννων από το 27ο λεπτό πήρε «κεφάλι» στο σκορ χάρις σε κεφαλιά του Στέλιου Παναγιώτου, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή τρία λεπτά αργότερα με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στη συνάντηση να δίνει «αέρα» δύο τερμάτων στους Γοννιώτες.

Το τελικό 0 – 3 για τον Όλυμπο Γόννων διαμόρφωσε στο 79ο λεπτό με κεφαλιά ο Τσιρονίκος.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Ζήκος, Μπαμπανίκος (60′ Αβέλλας Ι.), Στογιάννης, Γραβάνης, Πάσχος, Κίκε, Κέρι (82′ Τσόπας), Μποφίκος (48′ Τσιντώτας), Μητσογιάννης, Κορδέλας, Αβέλλας Ν.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Ντόι, Κώτσιας, Γκουγκουλιάς Ν., Γουγουλιάς Χρ. (80′ Μπούμπουλης Αθ.), Τσούγιας, Ζαϊρές (85′ Κολτσίδας), Παναγιώτου, Μπούμπουλης Ευαγ., Τζίκα, Κίτσιος (62′ Τσιρονίκος).