ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙ 2016 - 2017 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

Ακάθεκτο το Μαυροβούνι!

Το Μαυροβούνι πέτυχε τη 2η συνεχόμενη του νίκη στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, ξεπερνώντας τον Μυραϊκό εντός έδρας με 3 – 0.

Οι γηπεδούχοι λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο ματς κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Συγκεκριμένα στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τόλης Ακριβόπουλος με σουτ από καλή θέση έκανε το 1 – 0.

Το Μαυροβούνι λίγο αργότερα έφτασε πολύ κοντά και στην επίτευξη δεύτερου τέρματος, όταν στο 37΄η κεφαλιά – ψαράκι του Νίκου Αρβανίτη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας, μετά από σέντρα του Τατσέλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι παίκτες του Ηλία Μαυρομάτι, «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη. Στο 62ο λεπτό, ο Τόλης Ακριβόπουλος με σουτ μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών του Μαυροβουνίου, έκανε το 2 – 0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Ο επίλογος του αγώνα «γράφτηκε» έξι λεπτά αργότερα. Στο 68ο λεπτό λοιπόν, ο Μπατζέλας πάτησε περιοχή και έκανε το σουτ σημειώνοντας το 3 – 0, το οποίο παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.

Μαυροβούνι (Ηλίας Αρβανίτης): Καραποστόλης, Βαρσάμης, Νότας (60′ Πάτας), Μαντζαφούλης, Σαράντης, Τατσέλος, Μπατζέλας, Τάτσιος, Μπάγκας Αρ. (80′ Τοζούλης), Ακριβόπουλος, Πεζής (32′ Αρβανίτης).