Ακάθεκτο το Μελισσοχώρι!

Με δύο γκολ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου πέρασε από την έδρα της Πελασγιώτιδας με τελικό σκορ το 0 – 2.

Έτσι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την αναμέτρηση μεταξύ 2ου και 3ου της βαθμολογίας και ανέβασε τη διαφορά από τη 2η πλέον Ανάβρα στους πέντε βαθμούς, όντας 1ος με 29. Από την άλλη η Πελασγιώτιδα έμεινε στους 18 βαθμούς και την 7η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο ματς από το πρώτο κιόλας λεπτό, καταφέρνοντας γρήγορα – γρήγορα να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, εκτέλεση φάουλ του Λιάγκα και με κεφαλιά ο Ζαφειρίου σκόραρε για το 0 – 1.

Μάλιστα ο Αστέρας Μελισσοχωρίου λίγο αργότερα σημείωσε ακόμη ένα τέρμα. Όταν στο 35′ μετά από προωθημένη μπαλιά, ο Νούσιας δέχθηκε τη μπάλα και με πλασέ από θέση βολής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 2.

Τέλος, αρκετές χαμένες ευκαιρίες για να σημειώσουν κάποιο τέρμα είχαν οι γηπεδούχοι, όμως οι Έξαρχος, Πουλιάνας, Δαμασιώτης και Κατράνας δεν ήταν εύστοχοι στις φάσεις που είχαν κι έτσι το 0 – 2 ήταν το τελικό σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.

Πελασγιώτιδα Λάρισας (Βασίλης Δραγατζίκης): Ξύτσας, Κιός, Τέλλιος, Γκαραβέλης Θ., Γκόντζιος, Κατράνας, Γελαλής, Δαμασιώτης, Μαρουσούλης, Έξαρχος (75′ Ντάφης), Πουλιάνας (60′ Γκαραβέλας Β.).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης, Τζεμολάρι, Καραπέτσας, Λώζος, Αβδουλάς, Νούσιας (85′ Βαλώζος), Βογιατζής (75′ Χατζής), Ζαφειρίου, Λιάγκας, Μπακόλας (80′ Σαμαράς).