Ακόμα σκοράρουν οι Καλαρρύτες!

Ασταμάτητη δείχνει να είναι η ομάδα των Καλαρρυτών φέτος, καθώς επικράτησαν με το εκκωφαντικό 8 – 0 της νεοσύστατης Δόξας Αμυγδαλής στο γήπεδο του Κουλουρίου, με την ομάδα του Μανώλη Γαραζανάκη να διατηρεί το απόλυτο των νικών και να οδηγεί την κούρσα του 3ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας παρέα με τον Άγιο Θωμά Λάρισας και κατά πως φαίνεται οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Στο 5ο λεπτό ο Ρακιντζόγλου σούταρε ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων απέκρουσε και ο Κοταρέλας πήρε το ριμπάουντ για το 1 – 0.

Στο 25′ ο Ρακιντζόγλου βρήκε τον Γεωργουλά ο οποίος αποδείχθηκε ψύχραιμος και πλάσαρε σωστά για το 2 – 0. Επτά λεπτά αργότερα ο Ρακιντζόγλου και πάλι σέντραρε από δεξιά με τον Γεωργουλά με καρφωτή κεφαλιά να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, το οποίο αποτέλεσε και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και με το ξεκίνημα αυτής ο Γεωργουλάς βρήκε κάθετα στον κενό χώρο του Βαγγέλη Ρακιντζόγλου, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε για το 4 – 0. Στο 55′ ο Σουπεκιώτης μέσα από την μεγάλη περιοχή και δεξιά με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία της εστίας της Αμυγδαλής για το 5 – 0.

Στο 62′ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα απομακρύνθηκε πάνω στον Μουστάκα ο οποίος με σουτ στην κίνηση έστειλε για έκτη φορά την μπάλα στην εστία των φιλοξενουμένων.

Στο 74′ ο Ορλάντο με σέντρα βρήκε τον Τσουκαλίδη ο οποίος με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7 – 0, ενώ το τελικό 8 – 0 διαμόρφωσε στο 77′ με διπλή προσπάθεια ο Βαγγέλης Ρακιντζόγλου.

Καλαρρύτες (Μανώλης Γαραζανάκης): Ράγιας, Σουπεκιώτης, Μουστάκας, Σδράλης, Γκαντής (35′ Ορλάντο), Γεωργουλάς, Τσουκαλίδης, Κοταρέλας, Γιοβάνος, Ρακιντζόγλου, Δαγκλής (61′ Μπαϊράμης).

* Παρακαλούνται οι άνθρωποι της Αμυγδαλής να επικοινωνήσουν μαζί μας στο info@arenalarissa.gr, για κάλυψη και του δικού τους ρεπορτάζ.