Ακόμη σκοράρουν τα Βούναινα, «καρέ» τερμάτων ο Τζατζάκης

Έχοντας τον Αλέξη Τζατζάκη σε μεγάλη μέρα που σημείωσε καρέ τερμάτων, τα Βούναινα επιβλήθηκαν στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» του Φιλοκτήτη Μελιβοίας με 7 – 1 για την 16η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Με αυτή τη νίκη που ήταν και η πρώτη για τον Λάζαρο Αγγλόπουλο στο πάγκο των «βυσσινί», τα Βούναινα έφθασαν τους τριάντα τέσσερις βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Αποστόλη Ευαγγέλου έμεινε στους δώδεκα βαθμούς, με τον προπονητή των γηπεδούχων να δηλώνει τη παραίτηση του από τη τεχνική ηγεσία μετά το τέλος του αγώνα.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Αλέξης Τζατζάκης ευτύχησε να βάλει μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 12′ και στο 25′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0  – 3, όπως παράλληλα πέτυχε και χατ – τρικ!

Στο 35ο λεπτό ο Νίκος Κορδέλας διεύρυνε το σκορ σε 0 – 4, καθώς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ ο Άκης Τσιρογιάννης μείωσε σε 1 – 4 για τον Φιλοκτήτη με αυτό να αποτελεί και το σκορ ημιχρόνου.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Νίκος Βράκας πέτυχε το 1 – 5 για τα Βούναινα, ενώ στο 64′ ο Ηλίας Μερτζανίδης διεύρυνε το σκορ σε 1 – 6 για τους φιλοξενούμενους. Ο Αλέξης Τζατζάκης πήρε τη σκυτάλη στα γκολ και με το τέταρτο γκολ σημείωσε το 1 – 7 στην αναμέτρηση που ήταν και το τελικό σκορ.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Αποστόλης Ευαγγέλου): Κιλιργιώτης, Σπετίμ, Μαλλιάρας, Μυλωνάς, Καψάλης Γ. (28′ Κουβαράς), Παπαρίζος, Γκουντάρας Ν. (90′ Χαράτσης), Κοταρέλας, Σκεμπάσι (54′ Καψάλης Π.), Πασιάς, Τσιρογιάννης.

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Χαβίλας (60′ Λωρίδας), Βλησαρούλης, Κατσιώτης, Χατζηλιάδης, Μερτζανίδης Ηλ. (72′ Ραπτόπουλος), Μούμος, Ρουμελιώτης, Κορδέλας (60′ Μερτζανίδης Φ.), Τζατζάκης, Βράκας, Νεστορίδης.