Αλλαγές στη κορυφή με τη Γιάννουλη & τον Πύρρο!

Αλλαγή σκυτάλης σε 1ο και 2ο όμιλο στη πρώτη θέση, εκεί όπου στον 1ο όμιλο της Α΄1 τοπικής κατηγορίας πέρασε η Δήμητρα Γιάννουλης και στον 2ο όμιλο βρίσκεται ο Πύρρος με τον Παναγροτικό Νίκαιας!

Ξεκίνημα με το «δεξί» στο νέο έτος για αρκετές ομάδες στη 14η αγωνιστική της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας, εκεί όπου στους δύο ομίλους διεξάγονται δύο συναρπαστικά πρωταθλήματα!

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μαρμαρίνη 2 – 1 Συκούριο
Γόννοι 0 – 0 Βαλανίδα
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 1 – 1 Ιπποκράτης
Πελασγιώτιδα 0 – 0 Δρυμός
Σ.Σ. Ραψάνης 2 – 2 Κουλούρι
Δένδρα 2 – 0 Βερδικούσια
Αιγάνη 1 – 4 Πανιώνιος
Ακαδημία Τυρνάβου 0 – 2 Δήμητρα Γιάννουλης

Η Βαθμολογία (14η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      27 – 7   34
2. Γόννοι      36 – 6   33
3. Δένδρα      28 – 18   29
4. Δρυμός      21 – 14   22
5. Πελασγιώτιδα      19 – 14   22
6. Βερδικούσια      26 – 20   21
7. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      24 – 23   19
8. Κουλούρι      17 – 26   19
9. Πανιώνιος      19 – 18   19
10. Συκούριο      19 – 19   15
11. Ιπποκράτης      19 – 26   14
12. Βαλανίδα      11 – 22   14
13. Μαρμαρίνη      10 – 19   12
14. Αιγάνη      21 – 28   12
15. Ακαδημία Τυρνάβου      13 – 27   11
16. Σ.Σ. Ραψάνης      12 – 31   8

Η Επόμενη (15η) Αγωνιστική

Συκούριο 11/01 Βαλανίδα
Ιπποκράτης 11/01 Μαρμαρίνη
Δρυμός 11/01 Γόννοι
Κουλούρι 11/01 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Βερδικούσια 11/01 Πελασγιώτιδα
Πανιώνιος 11/01 Σ.Σ. Ραψάνης
Δήμητρα Γιάννουλης 11/01 Δένδρα
Ακαδημία Τυρνάβου 11/01 Αιγάνη

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Αγ. Ανάργυροι 1 – 2 Μελισσοχώρι
Λαρισαϊκός 1 – 3 Βαμβακού
Αναγέννηση Φαρσάλων 1 – 2 Ελευθεραί
Γαλήνη 0 – 2 Ναρθάκι
Βούναινα 0 – 1 Πύρρος
Προμηθέας 1 – 1 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Παναγροτικός Νίκαιας 4 – 0 Γλαύκη
Ραχούλα 2 – 4 Υπέρεια

Η Βαθμολογία (14η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      18 – 12   28
2. Παναγροτικός Νίκαιας      32 – 18   28
3. Βαμβακού      26 – 16   27
4. Βούναινα      28 – 14   27
5. Υπέρεια      28 – 18   26
6. Ελευθεραί      18 – 12   26
7. Αστραπή Ν. Πολιτείας      29 – 17   25
8. Ραχούλα      22 – 17   22
9. Μελισσοχώρι      22 – 18   22
10. Ναρθάκι      25 – 19   19
11. Άγ. Ανάργυροι      16 – 17   18
12. Γαλήνη      9 – 21   10
13. Λαρισαϊκός      12 – 26   10
14. Γλαύκη      10 – 36   7
15. Προμηθέας      8 – 22   7
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      10 – 28   6

Η Επόμενη (15η) Αγωνιστική

Μελισσοχώρι 11/01 Βαμβακού
Ελευθεραί 11/01 Αγ. Ανάργυροι
Ναρθάκι 11/01 Λαρισαϊκός
Πύρρος 11/01 Αναγέννηση Φαρσάλων
Αστραπή Ν. Πολιτείας 11/01 Γαλήνη
Γλαύκη 11/01 Βούναινα
Υπέρεια 11/01 Προμηθέας
Ραχούλα 11/01 Παναγροτικός Νίκαιας

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...