«Αλληλοεξουδετέρωση»…

Σε ένα ματς δίχως πολλές φάσεις, αλλά με δύο γκολ, οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας φιλοξένησαν τον Σ. Σ. Ραψάνης, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1.

ΓΚΙΩΝΗΣ - ΧΑΤΖΗΣ

Ισοπαλία λοιπόν επεφύλασσε η 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας για τις δύο ομάδες που συμμετέχουν στον πιο… «τρελό» και αμφίρροπο όμιλο που έχουμε δει εδώ και καιρό, καθώς σε απόσταση μιας νίκης και λιγότερο, βρίσκονται 11 (!) ομάδες μεταξύ τους! Οι Ατρόμητοι/Θύελλα βρίσκονται 1οι μαζί με τη «Πέλα» και το Στόμιο με 12 βαθμούς, ενώ ο Σ. Σ. Ραψάνης 4ος με 11 βαθμούς μαζί με Μελισσοχώρι και Χειμάδι!

ΒΟΥΤΥΡΙΤΣΑΣ - ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ Θ.

Όλη η δράση του παιχνιδιού εξελίχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, καθώς στο πρώτο μέρος οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ.

ΒΡΑΚΑΣ

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δυσκόλεψαν για τους φιλοξενούμενους. Όταν στο 65ο λεπτό, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Δημήτρης Γκαραγκούνης. Σαν να μην έφτασε αυτό στο 77΄ο Τσανάκας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Χατζή «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους!

ΓΚΑΡΑΚΓΟΥΝΗΣ Θ. - ΒΟΥΤΥΡΙΤΣΑΣ

Η Ραψάνη όμως δεν είχε «πει» τη τελευταία της λέξη στο ματς. Και στο 90+2′ ο Πατσώνης με πλασέ μέσα στη περιοχή μετά από σύγχυση από εκτέλεση φάουλ του Γαγάρα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του σημειώνοντας το τελικό 1 – 1.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Θοδωρής Βουτυρίτσας): Τσατσάρας, Τσιρογιάννης, Τσάκουλης, Βράκας, Χατζής, Μητροδήμος, Κοντομάνος, Τσανάκας, Βουτυρίτσας, Κωστούλας, Νταφόπουλος.

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης, Δικόπουλος, Σινάν Ερ., Γκαραγκούνης Δ., Ιωάννου, Μπούρος (60′ Ρωμιός Στ.), Γκαραγκούνης Γ. (20′ λ.τ. Γκιώνης), Γκαραγκούνης Θ., Γαγάρας, Σινάν Τζ. (75′ Πατσώνης), Μπίμπα.