«Άλωσε» το… Στάδιο Φαρσάλων, ο Προμηθέας

Το «τρένο» του Προμηθέα Λάρισας πέρασε χωρίς στάση και από το Στάδιο Φαρσάλων, κερδίζοντας την ομώνυμη ομάδα της Αναγέννησης, με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0, προσθέτοντας στο ενεργητικό της ομάδας του Βαγγέλη Στεφανή ένα ακόμη τρίποντο στη πορεία που κάνει προς την Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Προμηθέα παρέμεινε στη κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας με 24 βαθμούς και μένει να δει τι θα κάνει ο Παναγροτικός Νίκαιας στο αναβληθέν παιχνίδι της 8ης Αγωνιστικής με την Ακαδημία Φαρσάλων, για να δει εάν θα κάνει Χριστούγεννα στη κορυφή. Εάν ο Παναγροτικός κερδίσει την ουραγό στη βαθμολογία, ομάδα της Ακαδημίας, τότε θα περάσει εκείνος στη κορυφή του Ομίλου.

Στο 5ο λεπτό, ο Κοτρώτσιος έκλεψε τη μπάλα από τον αντίπαλο και με μια κάθετη πάσα βρήκε τον Χρήστο Πότση που από θέση για γκολ σημάδεψε το δοκάρι τη εστίας της Αναγέννησης.

Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν την ευκαιρία στο 31′ να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, αλλά το πέναλτι που εκτέλεσαν, απέκρουσε σωτήρια ο Ιωαννίδης, κρατώντας το μηδέν στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη και στο 69′ ο Χρήστος Πότσης τελικά βρήκε δίχτυα, όταν από σέντρα του Αρσένη, πήρε τη κεφαλιά και έκανε το 0 – 1 για την ομάδα του Προμηθέα, δίνοντάς του και παράλληλα το τρίποντο σε μια δύσκολη έδρα.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Καραχάλιος (32′ λ.τ. Δολμές), Κολοκυθόπουλος, Καρβουνάρης (75′ λ.τ. Ηλιόπουλος), Πότσης, Σκαφιδάς, Πατσιούρας Δ., Κοτρώτσιος, Αρσένης (88′ Καρκαντζιάς), Τριτάρης, Παπαδόντας (56′ λ.τ. Ψύρρας).