«Ανάσα» για τη Λάρισα 2012

Μία αρκετά σημαντική και ταυτοχρόνως μία βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Λάρισα 2012 επικρατώντας με 0 – 1 της Δόξας Αργυροπουλίου.

Έτσι μετά από αυτούς τους τρεις βαθμούς που απέκτησαν οι φιλοξενούμενοι στο συγκεκριμένο αγώνα, έφτασαν συνολικά τους 21 σε 21 αγώνες και βρίσκονται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ενώ το Αργυροπούλι, βρίσκεται πιο ψηλά στην 5η θέση με 33 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αν και προσπάθησαν, δεν τα κατάφεραν να παραβιάσουν την αντίπαλη άμυνα και έτσι αποχώρησαν για τα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων, χωρίς να έχουμε σκορ στο παιχνίδι.

Το «χρυσό» γκολ της αναμέτρησης για τη Λάρισα 2012 πέτυχε στο 55ο λεπτό του αγώνα ο Δημήτρης Κίτσιος, ο οποίος βρέθηκε σε εξαιρετική θέση και με όμορφο σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Στη συνέχεια και οι δύο ομάδες είχαν κάποιες ευκαιρίες για γκολ. Το μεν Αργυροπούλι με τους Αλέξη Τσούτσα και Γιώργο Χατζή, ενώ για τη Λάρισα 2012 ο Δημήτρης Κίτσιος. Ωστόσο άλλο γκολ στην αναμέτρηση δεν είχαμε με το 0 – 1 να μένει μέχρι το τέλος.

Οι άνθρωποι της Δόξας Αργυροπουλίου διαμαρτύρονται έντονα για μία περίπτωση πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Βογιατζή. Ακόμη, οι γηπεδούχοι εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Γεωργίου και τις αποφάσεις του α΄βοηθού κ. Πατέτσου.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Παπανικολάου): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Κούλπας, Καράς, Χαρισούλης, Χατζής, Ριζούλης, Ζάχος (80′ Νιάρχος), Βογιατζής (46′ Σιαμαντούρας), Τσούτσας, Τσιάγκος.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Γεωργούλας Θωμ., Φλώρος Αντ., Σκέντζας Π., Φλώρος Β., Γκόλτσιος (70′ Καρτσαμπάς), Κριεμάδης, Γεωργούλας Θοδ. (82′ Δαλαμπύρας), Φλώρος Παν. (60′ Παϊτέρης), Κίτσιος Π., Κίτσιος Δ., Φλώρος Παντ.