Αναγεννήθηκε και κέρδισε στην… επανάληψη

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, πέτυχε η Αναγέννηση Πουρναρίου, επικρατώντας με 3 – 0 της ομάδας της Δάφνης Γλαύκης.

Έτσι, η ομάδα του Δημήτρη Κωστή έκανε έξι τους βαθμούς της στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας (3ος Όμιλος), αφήνοντας στο απόλυτο… μηδέν την Δάφνη Γλαύκης στο πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι. Στο 50′ ο Γιώργος Ζαϊρές κέρδισε πέναλτι και ο Άκης Νεμπεγλέρας που ανέλαβε την εκτέλεσή του, δεν λάθεψε.

Στο 62′ ο Δημήτρης Καφαντάρης με πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Δημήτρη Σιούτα, έκανε το 2 – 0 για τους Πουρναριώτες, ενώ στο 70′ με ωραίο σουτ έξω από τη περιοχή ο Δημήτρης Σιούτας, πέτυχε το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 3 – 0.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Δημήτρης Κωστής): Κρητικός Ι., Κώτσιας, Κρητικός Θ. Β., Ζαϊρές, Μαρτσέλο, Νεμπεγλέρας, Μαλαμούδης (55′ Κρητικός Μ.), Μακρής (44′ Λανάρας), Καφαντάρης, Γκουντάρας (70′ ΄Γκαντόγλου), Σιούτας (80′ Ζιώγας).