Ανατροπή για τον Απόλλωνα και 4η θέση!

Σ΄ ένα… ροκ παιχνίδι ο Απόλλων Λάρισας κατάφερε να πάρει τη νίκη με ανατροπή απέναντι στον Αιγινιακό με σκορ 2 – 1 και να μείνει μόνος στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας!

Η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 36′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιαζιτζόγλου (χέρι ο Κουρτεσιώτης μέσα στην περιοχή) κατάφερε κι έκανε την ανατροπή.

Πολύ σημαντικό ρόλο έπαιξε το γκολ του Λίταινα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αλλά και η απευθείας κόκκινη κάρτα του Πετρούση στο 70′. Στο 71′ ο Κανούλας είχε δοκάρι όμως ο ίδιος παίκτης δεν αστόχησε στο 75′ και διαμόρφωσε το τελικό 2 – 1 για τον Απόλλωνα Λάρισας.

Στο 89′ ο Αιγινιακός έμεινε με 9 παίκτες μετά την αποβολή του Ζούρκου ενώ αποβλήθηκε και ο Γιάννης Ανδρέου για τους φιλοξενούμενους.

Oι Συνθέσεις

Αιγινιακός (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Ανδρικόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πετρούσης, Αντωνιάδης, Γκατσολάρι, Πέριτς (50′ Τσολακίδης), Ζούρκος, Παπαδόπουλος (79′ Χότζιτς), Σοφιάνης.

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Β., Χατζής, Μαυριάς (81′ Ανδρέου Γ.), Αγροδήμος (37′ Λίταινας), Κανούλας, Σουλίδης (46′ Καρακατσάνης), Τσιλούλης