Ανατροπή εντός δεκαλέπτου και… τρίποντο!

Την τρίτη συνεχόμενή της νίκη πανηγύρισε το Σάββατο (05/11) το μεσημέρι η Πελασγιώτιδα, κερδίζοντας με 2 – 1 στο γήπεδο της Νέας Πολιτείας την τοπική Ομόνοια.

ΔΑΜΑΣΙΩΤΗΣ

Εάν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο κιόλας μέρος, οι «πετεινοί» με δύο τέρματα στο φινάλε της αναμέτρησης κατάφεραννα φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την Νέα Πολιτεία και αναρριχηθούν στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

ΒΟΥΚΟΥΤΟΣ - ΜΑΡΟΣΟΥΛΗΣ

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 16ο λεπτό με σκόρερ τον Μακρυνίκα, που με πλασέ από πλάγια θέση κέρδισε τον Ξύτσα για το 1 – 0 της ομάδας του Λάζαρου Λαζαρίδη.

ΜΑΡΟΣΟΥΛΗΣ - ΒΟΥΚΟΥΤΟΣ

Στην επανάληψη οι «πετεινοί» πριν φτάσουν στην ισοφάριση, έχασαν πέναλτι με την συμπλήρωσης μίας ώρας αγώνα. Ο Κατράνας το κέρδισε, ο Γελαλής όμως αστόχησε.

ΝΕΡΑΤΖΗΣ - ΔΑΛΛΑΣ

Τελικά στο 80′ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα. Ο Κρεμαστάς με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σίμου Κιού, έφερε αρχικά το παιχνίδι και πάλι από την… αρχή, ενώ στο 90’+2′ ο Ειρηναίος Χαραλάμπους με σουτ μέσα από τη περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2, ολοκληρώνοντας την ολική ανατροπή για την ομάδα της Πελασγιώτιδας.

ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ - ΜΑΚΡΥΝΙΚΑΣ

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς, Τριανταφύλλου (60′ λ.τ. Τανός), Μπομπότης (75′ λ.τ. Δανιλούλης), Νάνος, Δάλλας, Μπίλλης, Πατέτσος, Μακρυνίκας, Βούκουτος, Μπέτσης, Γκούτρας (67′ λ.τ. Πλίτσης).

Πελασγιώτις Λάρισας (Γιώργος Χατζής): Ξύτσας, Θεοχαρίδης, Τέλλιος, Κιός, Κατράνας, Γκαραβέλης, Μαροσούλης (46′ λ.τ. Γελαλής Π.), Ντάφης (70′ Κρεμαστάς), Νεράτζης, Δαμασιώτης, Πουρνάρας (46′ Χαραλάμπους).