Αντίπαλοι για 90′, φίλοι για μια ζωή!

Αντίπαλοι για ενενήντα λεπτά αγωνίστηκαν δύο αγωνιστικές πριν οι Παναγιώτης Πούλιος από πλευράς Χαραυγής και ο Κώστας Σελήνης από πλευράς Λύκων για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Δύο παιδικοί φίλοι λοιπόν, ήρθαν αντιμέτωποι στο γήπεδο του Θεσσαλικού, εκεί όπου η Χαραυγή υποδέχθηκε τους Λύκους και επικράτησε με 3 – 1 για την 20η στροφή του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Οι δύο φίλοι λοιπόν αγωνίστηκαν σε διαφορετική ομάδα και το ωραίο της ιστορίας είναι πως ο Κώστας Σελήνης από πλευράς Λύκων μάρκαρε καθ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα τον Παναγιώτη Πούλιο που αγωνίζονταν στο αριστερό άκρο της επίθεσης της Χαραυγής, ενώ ήταν και ο αρχηγός για τους γηπεδούχους.

Αντίπαλοι για 90 λεπτά και φίλοι για μία ζωή λοιπόν τα δύο παιδιά από τη Χαραυγή, όπου η ζωή το έφερε έτσι και ήρθαν αντιμέτωποι για πρώτη φορά…