ΔΑΜΑΣΙΑΚΟΣ 2016 - 2017 - ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

Απλά & όμορφα ο Δαμασιακός!

Ο Δαμασιακός που είχε σε εκπληκτική μέρα τον Στέλιο Λούτσο που έκανε χατ – τρικ κατάφερε να πάρει εύκολη εντός έδρας νίκη με 4 – 1 απέναντι στα Βούναινα.

Μετά από αυτούς τους τρεις βαθμούς, το Δαμάσι έφτασε συνολικά τους 10 και βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη τα Βούναινα βρίσκονται πιο χαμηλά, κατέχοντας τη 10η θέση με 8 βαθμούς σε έξι ματς.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα, οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους. Καθώς ο Πρισακάρου με σουτ από καλή θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, «ανοίγοντας» το σκορ νωρίς – νωρίς για την ομάδα του.

Η απάντηση των γηπεδούχων δεν άργησε και πολύ να έρθει. Καθώς στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Στέλιος Λούτσος μέσα από τη περιοχή έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας ισοφαρίζοντας σε 1 – 1. Το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 5ο λεπτό της «επανάληψης» ο Δαμασιακός ολοκλήρωσε την ανατροπή. Ο Στέλιος Λούτσος σε μία πανομοιότυπη φάση σκόραρε ξανά, κάνοντας το 2 – 1. Ενώ ο ίδιος παίκτης στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ και πάλι έκανε το 3 – 1 σημειώνοντας χατ – τρικ.

Ο επίλογος του αγώνα γράφτηκε στο 90΄όταν ο Θοδωρής Μουσιάρης με πλασέ χρίστηκε σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 1 υπέρ του Δαμασιακού.

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης, Ντόκος, Λέτσιος Γ., Λέτσιος Κ., Τσιάλτας, Μόκας, Λέτσιος Στ. (70′ Μουσιάρης Θ.), Καρατζιόλης (46′ Δούκας), Λούτσος, Ραπτοτάσιος (78′ λ.τ. Οικονόμου).

Α.Ε. Βουναίνων (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Ζεϊμπέκης, Πατσούρας (70′ Κουτής), Τσαπράζης, Χατζηλιάδης Γ., Κοτρώτσιος, Μερτζανίδης, Χριστοδούλου, Γκομοσίδης, Πρισακάρου (55′ Χατζηλιάδης Κ.), Τσανάς (70′ Χριστοδούλου Στ.), Σπανός.