Αποτελέσματα Γ Εθνικής Μπάσκετ

Η κορυφή χωράει μόνο έναν από σήμερα στον 1ο όμιλο Βορρά καθώς ο Φοίνικας Λάρισας γνώρισε την ήττα (την πρώτη του φέτος) από τους Διόσκουρους με 65 – 54 στην Κοζάνη πέφτοντας από την κορυφή, εκεί όπου εξακολουθεί να βρίσκεται ο Αργοναύτης. Εκτός έδρας επιτυχία και για τη δεύτερη ομάδα της Κοζάνης, αφού ο Ηρακλής επικράτησε εκτός έδρας του Αστέρα Λάρισας με 84 – 76 ανεβαίνοντας μερικά σκαλοπάτια στον βαθμολογικό πίνακα.

Τα αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά:

Διόσκουροι – Φοίνιξ Λάρισας 65-54
Αστέρας Λάρισας – Ηρακλής Κοζάνης 76-84
Τιτάνες Παλαμά – ΒΑΟ 73-65
Άργος Ορεστικό – ΑΓΣ Ιωαννίνων 79-69
Αετός Κιλκίς – Πρωτέας Γρεβενών 57-68
Αριδαία – Αργοναύτης 49-67 (χθες)

Διόσκουροι – Φοίνιξ Λάρισας 65-54

Διαιτητές: Μαντήλας – Νάκας.

Τα δεκάλεπτα: 18-10, 44-24, 55-40, 65-54

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Κατσέλας, 8 (1), Σισμάνης 8 (2), Βλάχος 12 (1), Μπαταούλας 8, Μπάμπος 1, Κοτσαγιάννης 14,Καραγιαννίδης 6 (2), Μακρής 6, Καρανώτας 2.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Γιάσαρης): Βλαχούλης 6, Αθανασόπουλος 3 (1), Μανώλας, Πλιάκος 10, Γοργόλης, Γκαγκανάσιος 5, Αποστολάκης, Σαριμπαλίδης 5, Τσούμας, Παπαβασιλείου 10, Τσιαμπαλής 15 (2).

Αστέρας Λάρισας – Ηρακλής Κοζάνης 76-84

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Κατσιάνης.

Τα δεκάλεπτα: 12-23, 34-42, 58-59, 76-84

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης):Μπάρμπας, Τσιαβές 5 (1), Μηλιώνης 13 (3), Κυριακόπουλος 1, Χαιρετίδης 4 (1), Γούλας 17 (2), Μίχος 15, Τριανταφύλλου 4, Λάππας 17 (1), Γαλάνης, Πάντος, Πασχάλης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 10 (3), Ντισλής 15 (3), Μιχαηλίδης 20 (2), Μαυρίδης 18, Σαμουρέλης 6, Χατζηκυριακίδης 15, Τράγιας, Σταθόπουλος, Τσακμάκης, Τσίπούρας, Τσιόγκας, Τερόλας.

Τιτάνες Παλαμά – ΒΑΟ 73-65

Διαιτητές: Καρακατσανίδης – Ελευθεριάδης.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 41-29, 57-47, 73-65.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γερόπουλος): Τσιάπουλας, Βαϊδάκης 10 (1), Τσέλιος 6 (1), Αναγνωστόπουλος 6, Φούντας 3 (1), Καρπούζας, Γιωτόπουλος 14 (2), Παπαγιάννης 2, Παπακώστας 26, Γκαντιάς 6.

ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 10, Καλογεράτος, Κουλαξής, Μαντζούνης 5, Μακρής 2, Χολέβας 19, Στεψιανός 17 (5), Σαρρής 6, Μαρλίδης 6.

Άργος Ορεστικό – ΑΓΣ Ιωαννίνων 79-69

Διαιτητές: Φακίτσας – Ζαχαρής.

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 39-35, 61-57, 79-69.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 10(2), Ζυγούρας 6 (2), Μιχαηλίδης 7 (1), Παπαδημητρίου 15 (1), Τζαγκαρούλης 2, Στάιος, Κόττας 26, Βογιατζής 2, Παντελίδης, Ψάλτου 11.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Πανταζής 18 (4), Πρέτζας 12 (3), Φυρανίδης, Κοντός 8 (1), Μαυραγιάννης 3 (1), Κατσαπρακάκης 7, Μάντζιος, Μάκης 14, Παπαγγέλης, Τάσσης 7, Τσιρώνης.

Αετός Κιλκίς – Πρωτέας Γρεβενών 57-68

Διαιτητές: Φουτζήλας – Κοϊμτζόγλου.

Τα δεκάλεπτα: 10-14, 20-30, 33-42, 57-68.

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Παπαδόπουλος): Τσάτσης 14, Κωνσταντινέλης 6 (1), Παπαδόπουλος Σ., Τόμας Δ. 3 (1), Λιάπης 2, Μουρζίδης, Πατσούρης 4, Σιδηρόπουλος 14, Ξανθόπουλος 14 (2), Παπανικολάου Π., Παπανικολάου Δ., Ασβεστόπoυλος.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΑΒΕΝΩΝ (Μορουζίδης): Τσιόγκας, Μπόζιαρης, Ρούζιος 12 (2), Γράβας 2, Κλωνάρας 10, Καλαμπούκας 15 (3), Κολοβός 4 (1), Μουράτογλου 12 (1), Τζήμου 13 (1), Παυλάτος.

Αριδαία – Αργοναύτης 49-67 (χθες)

Διαιτητές: Γερακίνης – Πιτσίλκας Β..

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 22-36, 38-46, 49-67.

ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Αμπάρης, Αβραμίδης 2, Παρασίδης, Σαρακινλής, Υφαντίδης 4, Μπεγλόπουλος 5, Τοπαλίδης, Αθανασιάδης 18, Τσεκούρας, Πίπας 8, Βάσιος 9, Δοδόπουλος 2.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 15 (1), Καλπαξίδης 9 (1), Πετρίδης 6, Κωνσταντινίδης 1, Ζώτος 11 (2), Κυρατζής , Παναγιωτίδης 8 (2), Παπανικολάου 2, Βογιατζής 4, Παρασκευόπουλος 2, Βορνίτης 5, Κούκουρας 5.

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1.Αργοναύτης 8
2.Φοίνιξ Λάρισας 7
3.Διόσκουροι 7
4.Ηρακλής Κοζάνης 7
5.Τιτάνες Παλαμά 7
6.ΒΑΟ 6
7.Αστέρας Λάρισας 6
8.Πρωτέας Γρεβενών 6
9.Αριδαία 5
10.Άργος Ορεστικό 5
11.ΑΓΣ Ιωαννίνων 4
12.Αετός Κιλκίς 4

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 11/11):

Φοίνικας Λάρισας – Αριδαία
Αργοναύτης – Αστέρας Καλαμαριάς
Ηρακλής Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά
ΒΑΟ – Αετός Κιλκίς
Πρωτέας Γρεβενών – Άργος Ορεστικό
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...