Αποτελεσματικός και πάλι ο Προμηθέας!

Ακόμη μία εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Προμηθέας στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΛ, όπου επικράτησε με 3 – 1 του Ζαππείου στο γήπεδο της Κοιλάδας.

Η ομάδα του Βαγγέλη Στεφανή πήρε τους τρεις βαθμούς κι έτσι έφθασε τους είκοσι ένα βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα. Αντίθετα, το σύνολο του Γιώργου Κόντη έμεινε στην έβδομη θέση και τους δέκα τρεις βαθμούς ύστερα από την 9η στροφή του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Στο 18ο λεπτό του αγώνα ο Χρήστος Πότσης με πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Αρσένη έβαλε μπροστά τον Προμηθέα στο σκορ, ενώ στο 33ο λεπτό ο Σκαφιδάς με κεφαλιά από την εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόντα έκανε το 2 – 0 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος και στο 65ο λεπτό, ο Παπανικολάου από θέση βολής μείωσε σε 2 – 1 για το Ζάππειο, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Αρσένης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Φώτη Γκατζανά.

Μάλιστα, το συγκρότημα του Βαγγέλη Στεφανή σημείωσε και τρίτο τέρμα με το πλασέ του Χρήστου Πότση στο 75ο λεπτό, ύστερα από τη κάθετη πάσα του Δημήτρη Πατσιούρα, με το 3 – 1 να είναι και το τελικό σκορ.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Πατσούρας (55′ Πατσιούρας Δ.), Κολοκυθόπουλος, Ηλιόπουλος, Πότσης (88′ λ.τ. Ψύρρας), Σκαφιδάς, Καραχάλιος, Κοτρώτσιος, Αρσένης (77′ Δολμές), Τριτάρης, Παπαδόντας (77’ Καρκαντζιάς).

Αναγέννηση Ζαππείου (Γιώργος Κόντης): Γκατζανάς, Φιλιππόπουλος, Κωδέλι, Αθανασίου, Ζαχαριάς, Φωτίου (70′ Κακανούδης), Χουσενάι, Τσιγάρας Ευάγγ. (46′ Τσιγάρας Χρ.), Παπανικολάου, Χριστοδούλου, Παρλάντζας (30′ Μπάρκας).