Απτόητη η «Πέλα», κέρδισε με ανατροπή!

Η Πελασγιώτιδα συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία, καθώς με ανατροπή του σκορ ξεπέρασε το εμπόδιο και της Γλαύκης στο γήπεδο του Θεσσαλικού και συνεχίζει ακάθεκτη στη πρώτη θέση του 5ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Κώστα Μπακατσή έφθασε τους τριάντα βαθμούς με τη νίκη απέναντι στη Γλαύκη, με το σύνολο του Θοδωρή Κυριακούλη έμεινε στους είκοσι ένα βαθμούς και στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Στο 41ο λεπτό ο Μητροδήμος «άνοιξε» το σκορ στο ματς και έβαλε σε θέση οδηγού τη Γλαύκη, όμως η Πελασγιώτιδα απάντησε γρήγορα και τρία λεπτά μετά ο Τζήμας έκανε βολέ από τη περιοχή του και ο Γελαλής πρόλαβε τον πορτιέρο, Κοσμά στην έξοδο του και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 1.

Στην επανάληψη τώρα και στο 50′, ο Γελαλής και πάλι από κάθετη πάσα του Μούτου ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ και πέτυχε το 2 – 1, ενώ ο Ντυχερίδας στο 83ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 και διαμόρφωσε έτσι το τελικό σκορ. Πάντως, στη φάση του τρίτου γκολ των γηπεδούχων, ο Γούργος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση αντιπάλου.

Α.Ο. Πελασγιώτις (Κώστας Μπακατσής): Τζήμας, Πατσώνης (85′ Κουτσικούλης), Χατζηκαμαγιάννης, Μούτος, Ζιούστης, Λαζαρίδης, Γούργος, Ποτός, Δαμασιώτης (55′ Γκόκγος Ευαγ.), Τσιγγάνης, Γελαλής (77′ Νυχτερίδας).

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Κοσμάς, Καραγιάννης, Παγωνόπουλος, Αρβυθάς (82′ Καραγιάννης Ι.), Τσιώλης Ευαγ., Γεωργουσούλης (62′ Γεωργούλας), Αδαμούλης, Μητροδήμος, Τζιοτζιος Εμ., Τζιοτζιος Β., Τσιώλης Ν.