Από έναν βαθμό Αναγέννηση… Φαρσάλων και Ζαππείου

Ισοπαλία με σκορ 2 – 2 απέσπασε η Αναγέννηση Φαρσάλων στο γήπεδο της από την Αναγέννηση Ζαππείου, για την 21η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΛ, έπειτα από δύο γρήγορα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο αποφασιστικά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους. Aρχικά στο 30′ με διαγώνιο σουτ η μπάλα θα βρει το κάθετο δοκάρι του Παλαμίδα από σουτ του Kαούνα. Στο 10’ έπειτα από αδράνεια της αμυντικής γραμμής της Αναγέννησης Φαρσάλων, ο Οικονόμου με σουτ θα ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 32’ ο ίδιος παίκτης θα πετύχει και δεύτερο τέρμα, έπειτα από αμυντικό λάθος του ο Γιάννη Αρβανιτοζήση. Στο 34ο λεπτό ο Κώστας Ζαγγάνας με ωραίο σουτ θα βρει το κάθετο δοκάρι του Ζαππείου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα «σκήπτρα» των επιθέσεων και των ευκαιριών πήρε η Αναγέννηση Φαρσάλων. Στο 60ο λεπτό ο Μαλέσκα από κοντά μείωσε σε 1 – 2, ενώ την ισοφάριση για τους γηπεδούχους θα πετύχει ο Χρήστος Ζαγγανάς στο 70ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή.

Ο ίδιος παίκτης έξι λεπτά αργότερα θα «σημαδέψει» το οριζόντιο δοκάρι και η μπάλα θα βρεθεί μόλις αουτ. Στο 80ο λεπτό οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι σε ανατροπή του Πατσιούρα, φάση η οποία δεν θα σφυρίξει ο ρέφερι της αναμέτρησης. Στα εναπομείναντα λεπτά θα χάσουν και οι δύο ομάδες ευκαιρίες για την επίτευξη κάποιου γκολ, με πρωταγωνιστή στο β΄μέρος την γηπεδούχο ομάδα.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Παλαμίδας, Αγγελακόπουλος (46′ λ.τ. Σακκάς), Μαλέσκα, Αρβανιτοζήσης, Ρούμπας, Πατσιούρας, Ζαγγανάς Χρ., Ζαγγανάς Κ., Κουκουτής (75′ Θεοχαρόπουλος), Κούμρια, Μουτκανάς.

Αναγέννηση Ζαππείου (Γιώργος Κόντης): Γκατζανάς, Φιλιππόπουλος, Κανακούδης, Μπουκόρος, Ζαχαριάς, Τσιγάρας, Φυτιλής, Κάουνας, Χριστοδούλου, Πανταζής (72′ Καραγιάννης), Οικονόμου.