Από ένα βαθμό Καρυά & Βαλανίδα!

Χωρίς νικητή έληξε η χθεσινή αναμέτρηση στη Καρυά για την 11η αγωνιστική, παιχνίδι που είχε αναβληθεί στις 14 Ιανουαρίου λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Καρυά και Βαλανίδα έληξε ισόπαλο με σκορ 2 – 2, με τους γηπεδούχους να προηγούνται δύο φορές και τους φιλοξενούμενους να απαντούν με γκολ ένα στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο.

Έτσι, το συγκρότημα του Λευτέρη Δάσσιου με αυτόν τον βαθμό έφθασε τους οκτώ βαθμούς, ενώ από τη πλευρά της η Βαλανίδα έφθασε τους είκοσι βαθμούς στον πίνακα της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Στο 20ο λεπτό ο Κώστας Δάσσιος «άνοιξε» το σκορ κι έκανε το 1 – 0 για τον Όλυμπο Καρυάς, ενώ ο Πάρης Παλάντζας με πλασέ από θέση βολής μετά από κάθετη πάσα του Γιώργου Χατζηλαδά στο 28ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια και πέτυχε το 1 – 1.

Μάλιστα, πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, η Καρυά μπήκε εκ νέου μπροστά στο σκορ με τη κεφαλιά του Χρήστου Δάσσιου ύστερα από εκτέλεση του Γιάννη Καραγκόγκου.

Στην επανάληψη του αγώνα τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Γιώργος Χατζηλαδάς με πλασέ από θέση τετ – α – τετ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καβαρατζή, ενώ εννέα λεπτά αργότερα, ο Πασχάλης Καστάμης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσε το 2 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.

Όλυμπος Καρυάς (Λευτέρης Δάσσιος): Καβαρατζής (65′ λ.τ. Καρακώστας), Δάσσιος Γρ., Μπασδέκης, Στεργιούλας, Δάσσιος Ορ., Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Κουτσογιάννης (80′ Κατσιούρας), Χάμος, Μανούσιος, Καραγκόγκος (50′ Αξούγκας).

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Γκούμας, Παπαδημητρίου (46′ Δαούλας), Βαϊράμης, Μουταφίδης, Καστάμης, Παλάντζας Ν., Αδάμου, Χατζηλαδάς, Μούτσαλος (46′ Τσιώλης), Ρακιντζόγλου (75′ Κατσιάνας), Παλάντζας Π.