Από ένα γκολ & βαθμό…

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Ροδιακού και Κεραυνού Δένδρων με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Η πρώτη σημαντική ευκαιρία του παιχνιδιού σημειώθηκε στο… δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τόρης έκανε τη κεφαλιά και είδε τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι της εστίας του Ράγια και στη συνέχεια να απομακρύνεται.

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί και στο 61΄ο Σκριάπας με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 0 – 1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε οχτώ λεπτά αργότερα, όταν από σέντρα του Χαστά, ο Παππάς με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1 – 1.

Ο Κεραυνός Δένδρων εκτός του ότι δέχτηκε την ισοφάριση, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση και με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 80′ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα ο Αρμάντο Ράσα. Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε και το 1 – 1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Κούρτης, Πατρίκου (37′ Σπάχος), Κουσάνας (66′ Παππάς), Χαστάς, Πετρίκης, Τσιρόπουλος, Μπαλκουράς, Φετάου, Τσιόγκας, Μανδραβέλης, Τόρης.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας): Ράγιας, Θανασάρας, Τασιούλας, Μαυρούλης, Σκριάπας, Χατζηκρανιώτης, Μπακού Εν. (60′ Κατσαβριάς), Ράσα Δ., Τσούτσος (90′ Τσούτσος), Παζάρας (70′ Ράσα Αρμ.), Αβδουλάς