Από ένα γκολ & βαθμό

Αναγέννηση Καλοχωρίου και Αστραπή Νέας Πολιτείας αλληλοεξουδετερώθηκαν και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τελικό σκορ το 1 – 1.

Έτσι και οι δύο ομάδες παρέμειναν στην ζώνη των πλέι άουτ. Η Αναγέννηση Καλοχωρίου βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογικής κατάταξης έχοντας συνολικά 27 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Νέα Πολιτεία έχει 20 βαθμούς και βρίσκεται στη 15η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ πετυχαίνοντας ένα πολύ γρήγορο γκολ. Πριν καν τη συμπλήρωση πέντε λεπτών αγώνα και συγκεκριμένα στο 4ο λεπτό, ο Κώστας Νεστορίδης ανέτρεψε τον Δημήτρη Τζουμάκη με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μιχάλης Κυριάκος και δεν αστόχησε για το 0 – 1.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο πρώτο ημίχρονο. Στο 35ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Τσεκούρας έβγαλε ωραία σέντρα για τον Στέλιο Κόκοβα, ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1 – 1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Μαρδάνης, Δούρος (87′ Παιδής), Μάρκου, Νεστορίδης, Λιούσκας, Τσεκούρας, Σαμπάνης, Τσιαντούλης, Μπούνα (46′ Μακρής), Δάκτυλας (70′ Τσιάτας), Κόκοβας.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Μπρέλλας, Σιάρκος, Γιαγιάκος, Χασιώτης, Μηνάς, Βενέτης, Μπατζέλας (65′ Χλωρός), Μπέτσης, Κυριάκος, Τζουμάκης (50′ λ.τ. Ραμάι), Φούντας (80′ Σκύφτας).