Από ένα γκολ & βαθμό

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Σμόλικας Φαλάνης και Λάρισα 2012, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 – 1 στη Φαλάνη.

Ο Σμόλικας Φαλάνης μετά από αυτόν τον βαθμό απέχει πέντε βαθμούς από τη ζώνη των πλέι άουτ, ευρισκόμενος στην 11η θέση με 32 βαθμούς. Από την άλλη η Λάρισα 2012 έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει εκτός της ζώνης αυτής και πλέον κατέχει την 13η θέση με 27 βαθμούς.

Σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση, δύναμη και πάθος οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Ο Σμόλικας Φαλάνης ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα στο ματς, όταν στο 20ό λεπτό, ο Βασίλης Σκούπρας με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα σε μία φάση όπου οι άνθρωποι της Λάρισας 2012 εκφράζουν παράπονα, καθώς θεωρούν πως στη φάση αυτή του γκολ η μπάλα δεν έχει περάσει τη γραμμή.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά σε δεύτερο τέρμα στο 40′. Κεφαλιά του Ανδρέα Τσιρβούλη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Κολοβού. Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο 55′ ήρθε η απάντηση της Λάρισας 2012.

Ο Δημήτρης Κίτσιος με πλασέ, μετά από ασίστ πάρε – βάλε του Χρήστου Δαλαμπύρα, σε υποδειγματική μία αντεπίθεση κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα. Στη συνέχεια υπήρχαν χαμένες ευκαιρίες για τον Σμόλικα με τους Κακαβίτση, Δάσσιο και Τσιρβούλη, αλλά το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ.

Οι άνθρωποι του Σμόλικα διαμαρτύρονται προς το πρόσωπο του διαιτητή κ. Νίτσα για τον μη καταλογισμό πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Γιώργο Κόκρα σε φάση στο 45ο λεπτό της σημερινής συνάντησης.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Δολιάνης (60′ Μητρακούλης), Μανακούσιος (85′ Τανάγιας Γ.), Πρίφτης, Κολοβός Κ., Κολοβός Χρ. (72′ Τανάγιας Χρ.), Σκούπρας, Κόκρας, Τσιρβούλης, Δάσσιος, Κακαβίτσης.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Γεωργούλας Θωμ., Κατσαμπάς (46′ Φλώρος Παν.), Φλώρος Αντ, Σκέντζας, Φλώρος Παντ., Κριεμάδης, Φλώρος Β., Κίτσιος Π., Γεωργούλας Θοδ., Δαλαμπύρας, Κίτσιος Δ.