Από ένα γκολ & βαθμό

Η Ολύμπικ/Νέες Καρυές φιλοξένησε για την 29η αγωνιστική της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας τον Ολυμπιακό Αμπελιάς, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Μετά από αυτήν την ισοπαλία, οι γηπεδούχοι υποχώρησαν μία θέση στον βαθμολογικό πίνακα,, και πλέον βρίσκονται στην 11η θέση με 40 βαθμούς. Από την άλλη η Αμπελιά κατέχει την 5η θέση της βαθμολογίας, με 49 βαθμούς.

Στον αγώνα τώρα οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα. Συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρης Μιαρίτης ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λευτέρης Δενελάβας και δεν αστόχησε για το 0 – 1.

Η απάντηση της Ολύμπικ/Νέες Καρυές όμως ήταν κάτι παραπάνω από άμεση. Καθώς μόλις πέντε λεπτά αργότερα, «απάντησαν» με τον ίδιο τρόπο! Ο Γιώργος Μάτος κέρδισε πέναλτι, αλλά και την αποβολή του Θανάση Τσάνιου. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα «άγγιξαν» την ανατροπή. Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Σχοινά, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι. Η τελευταία φάση ανήκε και πάλι στους παίκτες του κ. Μπρισίμη, με τον Θοδωρή Εμμανουήλ να βγαίνει τετ – α – τετ, αλλά τον Μπράνο να αποκρούει και να κρατάει το 1 – 1 που ήταν το τελικό σκορ.

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλλιμάνης, Τσιώλης Ν. (85′ Κιούσσης), Τσιώλης Ευάγγ., Καφφές, Ξαφάρας, Σχοινάς, Ζαΐμι, Ταρταμπούκας (75′ Εμμανουήλ), Μάτος, Σέτζας (46′ Σιδέρης), Πράπας.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Λευτέρης Καλογήρου): Μπράνος, Καραγγέλης, Δενελάβας Ν. (85′ Γιωργής), Τολιόπουλος (65′ Παναγιωτόπουλος), Τσαντόπουλος, Σκλαπάνης, Τσάνιος, Δεμίρης (75′ Δημακόπουλος), Δενελάβας Ελ., Λέτσιος, Μιαρίτης Δ.