Από ένα γκολ & βαθμό…

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν στην 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, οι Λύκοι με την Αναγέννηση Φαρσάλων που έμειναν στο 1 – 1.

14805484_10210368247747694_11077738_n

Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο ματς, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Όταν ο Γκένι Μαρβατάι με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

14801109_10210368247467687_106300012_n

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό, ο Κοττάκος έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην αντίπαλη περιοχή, έκανε το σουτ και νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

14798953_10210368247787695_1483183256_n

Να σημειώσουμε πως στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Στέφανος Ποντίκας αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

14797315_10210368247667692_69726294_n

Λύκοι (Σάκης Καλαμάς – Θανάσης Αθανασόπουλος): Κακαρδάκης, Ντριβαλάς, Ποντίκας, Σκύφτας, Μαρβατάι Γκ., Βασιλόπουλος, Μαυροδήμος, Κωσταρέλλος, Ζησόπουλος (70′ Μπαλοδήμος), Μαρβατάι Τζ. (75′ Μπάρκας), Ρακιντζόγλου (80′ Σιάρκος).

14741836_10210368247707693_840073803_n

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος θεοχαρόπουλος): Παλαμίδας, Ζαγγανάς, Γιαχνής, Αρβανιτοζήσης Ι., Ρούμπας, Κατσανάκης, Πατσιούρας, Κούμπρια (83′ Τζερεμές), Κουκουτής (80′ Βαρσάμης), Κοττάκος, Αρβανιτοζήσης Δ.