Από ένα γκολ & βαθμό…

Η Αναγέννηση Φαρσάλων φιλοξένησε την Ανθούπολη για την 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν στο ματς, όταν με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου της αναμέτρησης ο γκολκίπερ των γηπεδούχων δεν είχε την «απάντηση» σε απευθείας εκτέλεση φάουλ με το 0 – 1 να είναι γεγονός.

Μάλιστα αυτό ήταν και το σκορ που χώριζε τους παίκτες των δύο ομάδων στην ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων. Όμως η Αναγέννηση Φαρσάλων στο δεύτερο ημίχρονο είχε την… απάντηση. Καθώς στο 50΄με πέναλτι του Γιάννη Αρβανιτοζήση που κέρδισε ο Κοττάκος ισοφάρισαν σε 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά και σε δεύτερο γκολ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως το σουτ του Γιάννη Αρβανιτοζήση σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι. Στη συνέχεια το σκορ δεν άλλαξε με το 1 – 1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Παλαμίδας, Ζαγγανάς, Μπούλαρι (60′ Μανταλιάς), Μπόγκας (22′ λ.τ. Τριανταφύλλου), Ρούμπας, Κατσανάκης, Πατσούρας, Γιαχνής, Κούμπρια (50′ Κλέιβι), Αρβανιτοζήσης Ι., Κοττάκος.