ΡΑΧΟΥΛΑ 2015 - 2016 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Από ένα γκολ & βαθμό

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Δόξα Ραχούλας και Δαμασιακού με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Η γηπεδούχος στη συγκεκριμένη αναμέτρηση Ραχούλα πρόσθεσε ακόμη έναν βαθμό, φτάνοντας συνολικά τους 14 και την 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ενώ ο Δαμασιακός βρίσκεται πιο ψηλά, κατέχοντας την 6η θέση με 17 βαθμούς.

Το ξεκίνημα του παιχνιδιού ήταν ιδανικό για τους γηπεδούχους. Καθώς κατάφεραν με ένα γκολ από πολύ νωρίς να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ. Συγκεκριμένα στο 5΄ο Θάνος Σταμουλάκης με σουτ από θέση τετ – α – τετ μετά από ωραία πάσα του Βασίλη Αργυρακούλη έκανε το 1 – 0.

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν σε ένα καίριο χρονικά σημείο του αγώνα. Στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Στέλιος Λούτσος βρέθηκε σε θέση βολής και από κοντά με σουτ δεν αστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στην επανάληψη δεν υπήρχαν πολλές φάσεις. Όμως η Δόξα Ραχούλας έφτασε πολύ κοντά στο να πάρει το ματς στο 70΄όταν ο Βασίλης Αργυρακούλης βγήκε τετ – α – τετ, πλάσαρε αλλά ο κίπερ του Δαμασιακού απομάκρυνε τη μπάλα, με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Δόξα Ραχούλας (Μάκης Αλεξούδης): Παζιάνας, Καραγκιόζης, Θεοχαρούλης (75′ Καζάνι), Πιλτσούλης, Σκάκος (46′ Βλησαρούλης), Τσέλιγκας, Τέγος, Γκόγκουρας, Αθανασούλης, Αργυρακούλης, Σταμουλάκης (46′ Κόλλιας).

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης, Ντόκος, Οικονόμου, Λέτσιος Κ., Λέτσιος Γ., Τσιάλτας, Μόκας (80′ Δούκας), Καρατζιόλης (70′ Ραπτοτάσιος), Λούτσος, Λέτσιος Στ. (73′ Βίδρας).