Από ένα γκολ & βαθμό…

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Λαρισαϊκός και Προοδευτική Ανάβρας, που έμειναν στο 1 – 1 για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

img_8059

Αυτός ήταν ο 11ος βαθμός για τον γηπεδούχο σήμερα Λαρισαϊκό, ο οποίος ισοβαθμεί στη 1οη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τον Αστέρα Νέου Περιβολίου. Από την άλλη η Ανάβρα βρίσκεται πιο ψηλά, στην 5η θέση με 14 βαθμούς μαζί με Πελασγιώτιδα και Ατρόμητους/Θύελλα Λάρισας.

img_8028

Στον αγώνα τώρα οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με φάση το ματς. Μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ελιζόπουλος από τα αριστερά έκανε τη σέντρα στο 2ο δοκάρι και ο Μπουζώνας με σουτ, έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βλιώρα.

img_8033

Η απάντηση των φιλοξενούμενων στη φάση αυτή ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο Μπασιάνας από τα όρια της περιοχής δοκίμασε το πόδι του, αλλά και αυτός είδε το σουτ του να καταλήγει αρκετά άουτ. Αυτές ήταν και οι μοναδικές φάσεις του πρώτου μέρους.

img_8056

Στην «επανάληψη» ο Λαρισαϊκός απείλησε ξανά στο 47′. Ο Τσιρογιάννης μέσα από τη περιοχή και δεξιά σούταρε, αλλά ο Βλιώρας μπλόκαρε εύκολα. Ενώ στο 60′ σημειώθηκε η μεγαλύτερη φάση του παιχνιδιού μέχρι το συγκεκριμένο χρονικά σημείο.

img_8053

Ο Μπούρας για τη Προοδευτική Ανάβρας, ανενόχλητος από το ύψος του πέναλτι έκανε το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι στην επόμενη σημαντική τους φάση πέτυχαν το γκολ.

img_8063

Ο Κατσιούλης λοιπόν στο 80΄έκανε από κοντά το σουτ, ο γκολκίπερ προσπάθησε να αποκρούσει, ακούμπησε τη μπάλα, αλλά αυτή κατέληξε στα δίχτυα με το 0 – 1 να είναι γεγονός. Ο Λαρισαϊκός βέβαια κατάφερε να απαντήσει και μάλιστα άμεσα.

img_8018

Στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπουζώνας με κεφαλιά νίκησε τον Βλιώρα και έφερε το ματς στα ίσα. Όμως από ΄κει και πέρα τίποτα δεν άλλαξε στο σκορ, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.