Από ένα γκολ & βαθμό

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν οι Προοδευτική Ανάβρας και Πελασγιώτιδα, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1 – 1 στην έδρα της πρώτης.

Με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους και να πάρουν το προβάδισμα. Συγκεκριμένα ο Κώστας Κατράνας με σουτ από πλεονεκτική θέση νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, ήρθε και η αντίδρασης της Προοδευτικής Ανάβρας. Στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού, με κοντινό πλασέ μετά από σύγχυση στην άμυνα της Πελασγιώτιδας ο Κώστας Γιαννουλέας σκόραρε και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Μάλιστα το 1 – 1 παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της λήξης από τον διαιτητή, παρά τις χαμένες ευκαιρίες της Πελασγιώτιδας με τους Πουλιάνα, Έξαρχο και Χαραλάμπους.

Προοδευτική Ανάβρας (Κώστας Κουτσούκης): Βλιώρας, Μπαρούτζας (46′ Μπούρας), Μαλαχτάρης, Μαλλιάρας, Τσίρκας, Μπασιανάς, Γιαννουλέας, Παρλάντζας (75′ Μαρκολέφας), Ντελής (60′ Κατσιούλης), Κορδαλής, Γκαραλιάκος.

Πελασγιώτιδα (Βασίλης Δραγατζίκης): Ξύτσας, Κιός, Τέλλιος, Γκαραβέλας Θ. (88′ Γκαραβέλας Β.), Γκότζος, Γελαλής, Κατράνας, Μαρουσούλης, Δαμασιώτης (65′ Ντάφης), Έξαρχος (60′ Χαραλάμπους), Πουλιάνας.