Από ένα γκολ & βαθμό

Ο Τύρναβος φιλοξένησε για την 21η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας τον Αετό Αμυγδαλέας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Ο γηπεδούχος της συγκεκριμένης αναμέτρησης, με τον έναν βαθμό που πήρε, έφτασε τους 32 και κατέχει την 6η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Ενώ από την άλλη η Αμυγδαλέα, βρίσκεται λίγο πιο χαμηλά, στην 9η θέση με 30 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και συγκεκριμένα στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μάριος Πίρε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Φάνη Πρίφτη έκανε το 0 – 1.

Η απάντηση του Τυρνάβου ήταν κάτι παραπάνω από άμεση, διότι πέντε λεπτά αργότερα έφεραν και πάλι το ματς στα ίσα. Ο Έρμις Μεζίνι εκτέλεσε φάουλ και ο Δημήτρης Καρακάνος με κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε καμία άλλη εναλλαγή στο σκορ και έτσι οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με τελικό σκορ το 1 – 1.

Τύρναβος 2005 (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Αυλογιάρης, Ροντούλης, Καρακάνος, Γκαμπέτας, Βλιώρας (65′ Μπάκος), Ντονούδης (75′ Καλέσης Απ.), Μεζίνι, Τζιόλας, Πατσιωτός, Γκαντρής (80′ Κοκόμπελης).

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Ανδριανόπουλος, Ευαγγελούλης, Πρίφτης, Πολύζος, Χατζηϊωαννίδης, Υφαντής, Αντωνόπουλος, Καρβούνης (87′ Σάρα), Δημητρέλης (60′ Κουρούκας), Πίρε (85′ Κορλός).