Από ένα γκολ & βαθμό…

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Λαρισαϊκού και Πελασγιώτιδας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης ήταν το καλύτερο δυνατό για τον γηπεδούχοι Λαρισαϊκό, ο οποίος από πολύ νωρίς κατάφερε να πάρει «κεφάλι» στο σκορ. Συγκεκριμένα στο 5ο λεπτό του αγώνα, ο Δαμασιώτης εκτέλεσε κόρνερ και ο Σίμος Κιός με κεφαλιά «άνοιξε» το σκορ.

Μάλιστα το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λαρισαϊκός έφτασε πολύ κοντά και σε δεύτερο τέρμα. Ο Τσιρογιάννης έκανε το σουτ από καλή θέση, όμως είδε τη μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι.

Και ενώ όλα έδειχναν πως το 1 – 0 θα παραμείνει μέχρι το τέλος, ήρθε ένα ανατρεπτικό φινάλε. Ο Λαρισαϊκός είχε δοκάρι στο 89΄με τον Κωνσταντά και στην αντεπίθεση σε μία φάση διαρκείας, ο Τσιμπουκλής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Α.Ο. Λαρισαϊκός (Θανάσης Κολονιώτης): Τάσης, Μικερτζής Α., Βασιλείου (60′ Ανδρώνης), Αρβανίτης, Τσιμπουκλής, Κωφός, Κωνσταντάς, Ελιζόπουλος, Μπλάνας Γ. (30′ λ.τ. Τσιρογιάννης), Γκόλαντας, Δημόπουλος (46′ Μπουζώνας).

Πελασγιώτις Λάρισας (Γιώργος Χατζής): Ξύτσας, Θεοχαρίδης, Ντάφης, Τέλιος, Γελαλής, Μαρουσούλης, Γκαραβέλης (75′ Έξαρχος), Χαραλάμπους, Δαμασιώτης (65′ Νεράτζης), Κιός, Πουρνάρας.