Από ένα γκολ και… βαθμό

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Δωτιέα Αγιάς και Αετού Αμυγδαλέας, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1 – 1.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ιδανικό για τους γηπεδούχους, οι οποίοι κατάφεραν να πετύχουν ένα αρκετά γρήγορο γκολ. Μόλις στο 9ο λεπτό, ο Γιώργος Τσατσαλίδης με πλασέ μετά από σέντρα του Στέλιου Παππά «άνοιξε» το σκορ και… «λογιαριασμό» για φέτος.

Στη συνέχεια του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι, με τον Δωτιέα να κρατάει το υπέρ του 1 – 0. Στην «επανάληψη» όμως ήταν σειρά των φιλοξενούμενων να «πρωταγωνιστήσουν» και να πιέσουν για το γκολ που θα τους έδινε τουλάχιστον την ισοφάριση.

Η προειδοποίηση ήρθε στο 67΄. Σουτ του Κώστα Ευαγγελούλη από καλή θέση η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Και στο 75΄ο Αποστόλης Πολύζος με κεφαλιά προς τα πίσω μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Λουκανίκα πέτυχε το γκολ για το 1 – 1.

Στο ματς υπήρχαν χαμένες ευκαιρίες για τον Δωτιέα Αγιάς με τους Γιώργο Τσατσαλίδη, Νίκο Γούτο και Νίκο Φιλιππούλη και έτσι το 1 – 1 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσότσος): Φαρμάκας, Φιλιππούλης, Τσακάλι, Σούλι, Γούτος Ευάγγ., Ντακούλας, Νάτσης, Γούτος Ν., Ραμάι (80′ Μπόντε), Παππάς, Τσατσαλίδης (70′ λ.τ. Μπαρούτζας).

Αετός Αμυγδαλέας (Γιώργος Λιάπης): Κωνσταντίνου, Χατζηϊωαννίδης, Ευαγγελούλης, Πρίφτης, Πολύζος, Σιούτας (68′ Μπάρδας), Υφαντής, Λουκανίκας, Αντωνόπουλος (87′ Γραμμένος), Κουρούκας (85′ Τασούλης), Δημητρέλης.