Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και νίκη για τον Κεραυνό Δρυμού

Μετά από την ισοπαλία της περασμένης αγωνιστικής με την Αιγάνη και την ήττα από τη Δήμητρα Γιάννουλης δύο «στροφές» νωρίτερα, ο Κεραυνός Δρυμού επέστρεψε στις νίκες, καθώς κέρδισε με σκορ 2 – 0 τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου για την Α’ 1 τοπική κατηγορία και το συγκρότημα του Κώστα Καζάκη με τη νίκη αυτή έφθασε τους έντεκα βαθμούς και την ενδέκατη θέση.

Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη έφυγε από τον Δρυμό χωρίς το θετικό αποτέλεσμα και έμεινε στους τρεις βαθμούς και τη προτελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 35ο λεπτό, ο Ζήσης Ζαγκλιαβός πέτυχε το 1 – 0 για τον Δρυμό με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Κόγιου και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη και στο 56′ ο Κώστας Κογιός σκόραρε για τους γηπεδούχους με ωραίο πλασέ και το 2 – 0 ήταν το τελικό σκορ.

Από πλευράς Ραψάνης, οι Κριστιάν Μπίμπα, Λάμπρος Λιάμης και Αντώνης Κατσαμάκας είχαν δύο καλές στιγμές στο ματς, με το 2 – 0 ωστόσο να είναι το τελικό σκορ.

Κεραυνός Δρυμού (Κώστας Καζάκης): Αθανασόπουλος, Μιφτάρη (65′ Κοντολάρι), Δαχλύθρας, Κατσιαμήτας, Τέλλιος, Ζαγκλιαβός, Γκαντούνας, Σουγλής (65′ Ζιώγας), Γκόγκουρας, Κόγιος (70′ Βαλιώτης), Λαγιόκαπας (85′ Κουτσοθεοδώρου).

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Σδούγγας, Δελητζάνης, Ιωάννου, Καλαϊτζίδης, Κυριάκος, Λιάμης, Βουλάγκας (65′ Παπαμιχαήλ), Δούρος, Μπίμπα, Μακεδόνας (65′ Στογιάννης), Κατσαμάκας.