Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Φαλανιακός

Νίκη με σκορ 2 – 0 απέναντι στη Δόξα Αργυροπουλίου πήρε ο Φαλανιακός στη τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Α΄τοπική κατηγορία!

Οι «κιτρινόμαυροι» των Τάσου Μπεριτζά – Μιχάλη Μαλαμά τερμάτισαν στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας με εβδομήντα βαθμούς, ενώ στον αντίποδα, η ομάδα του Νίκου Βογιατζή τερμάτισε στη προτελευταία θέση με είκοσι επτά βαθμούς και θα μετέχει στους αγώνες των πλέι άουτ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Τόλης Ακριβόπουλος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έκανε το 1 – 0 για τον Φαλανιακό.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους στο γήπεδο της Φαλάνης, ο Ντανίκας σημείωσε το 2 – 0 και με το τελευταίο σφύριγμα του κ. Ακρίβου οι γηπεδούχοι πήραν την εντός έδρας νίκη απέναντι στο Αργυροπούλι με αυτό το σκορ…

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Παπαγούλας, Μάνικος, Μαχαίρας, Παππάς, Μπέης, Λυγούρας, Πανταζής Γ., Ντανίκας, Ιωαννίδης, Τσιάκος (75′ Φατούρας), Ακριβόπουλος (65′ Λεσάι).

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Χατζής, Κουρμπάτι, Σχοινάς, Βογιατζής (54′ Καλόγηρος), Γκαραγκούνης, Φουρτούνας, Αετόπουλος, Κυρατζής (68′ Κόκκορας), Μάττος.