Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο…

Νίκη – ανάσα πέτυχε σήμερα το μεσημέρι το Αβέρωφ, όπου επικράτησε της Ραχούλας με σκορ 2 – 0, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

ΣΩΤΗΡΗΣ - ΚΑΖΑΝΙ

Έτσι, το συγκρότημα του Φώτη Πλίτση έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς και δίνει τη δική του μάχη για τη παραμονή στη κατηγορία, ενώ το σύνολο του Μάκη Αλεξούδη έχει δύο βαθμούς παραπάνω, έπειτα και από αυτή την αγωνιστική.

ΑΡΓΥΡΑΚΟΥΛΗΣ - ΒΑΣΙΛΙΕΦ

Με το «καλημέρα» οι γηπεδούχοι χαμογέλασαν, καθώς ο Χάρης Καρυπίδης δέχθηκε τη μπάλα από βαθιά πάσα πίσω από το χώρο του κέντρου και με δυνατό και όμορφο σουτ μέσα από τη περιοχή, κέρδισε τον Θανάση Παζιάνα κι έκανε το 1 – 0.

ΜΗΤΣΙΟΣ - ΚΟΛΛΙΑΣ

Η απάντηση από τη Δόξα ήρθε στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μιχάλης Θεοχαρούλης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κέβιν Καζάνι πήρε τη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, όμως δεν βρήκε στόχο, καθώς η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Δημήτρη Μάνου.

ΑΡΓΥΡΑΚΟΥΛΗΣ - ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ

Στην επανάληψη τώρα και στο 74ο λεπτό, το Αβέρωφ «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς και τη πολύ σημαντική νίκη, με σκόρερ τον Γιώργο Ελευθέρογλου. Ο Λάμπρος Μπαϊρακτάρης που είχε περάσει λίγα λεπτά νωρίτερα στο παιχνίδι ως αλλαγή, τροφοδότησε τον Γιώργο Ελευθέρογλου και ο έμπειρος επιθετικός αφού πέρασε τον πρώην του συμπαίκτη στο Αβέρωφ και τωρινό τερματοφύλακα της Ραχούλας, Θανάση Παζιάνα, πλάσαρε και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, 2 – 0.

ΓΚΟΓΚΟΥΡΑΣ - ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ ΧΡ.

Μάλιστα, στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού οι παίκτες του Μάκη Αλεξούδη πίεσαν για να πετύχουν τέρμα και να αποκομίσουν κάτι από τον αγώνα, όμως οι ευκαιρίες των Στέφανου Τσέλιγκα και Γιώργου Βλησαρούλη, χάθηκαν, με το 2 – 0 να είναι και το τελικό σκορ.