Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο…

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Δήμητρα Γιάννουλης κέρδισε τον Σ.Σ. Ραψάνης για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’1 τοπικής κατηγορίας.

Το τελικό σκορ (2 – 0) έδωσε τους τρεις βαθμούς στο συγκρότημα των Νίκου Χρόνη και Θανάση Δουζένη, με την ομάδα της Γιάννουλης να συνεχίζει στη τρίτη θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα οκτώ βαθμούς.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Δημήτρη Γκαραγκούνη δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και παρέμεινε στους τρεις βαθμούς και τη δέκατη πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Στα του αγώνα και στο 23ο λεπτό, ο Νίκος Μπάμπαλης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έκανε το 1 – 0 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Άγγελου Αμπατζίδη, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 69ο λεπτό, ο Γιάννης Μαυρουδής διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους και με πλασέ από θέση βολής μετά από κάθετη πάσα του Αντώνη Ραμάι και το 2 – 0 έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Από πλευράς Ραψάνης, οι Γιώργος Νικολακάκης, Γιώργος Τσιούτης και Αντώνης Κατσαμάκας είχαν σημαντικές ευκαιρίες στο παιχνίδι, με τη Γιάννουλη να είναι αυτή όπου κατέκτησε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα…

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Βλιώρας, Καρέλας, Αμπατζίδης, Ντούφας (70′ Βιλανάκης Ι.), Ντόκος, Παπακωνσταντίνου, Μπάμπαλης Ι. (5′ λ.τ. Μπάμπαλης Ν.), Γκαλγκανόπουλος, Σαλοκανάς (70′ Γραβάνης), Ραμάι, Δίχρης (65′ Μαυρουδής).

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Σδούγγας, Λιάμης, Ιωάννου, Μακεδόνας, Κυριάκος, Στογιάννης, Γκαραγκούνης Γ. (70′ Βουλάγκας), Τσιούτης (75′ Παπαμιχαήλ), Καλαϊτζίδης Π. (60′ Δούρος), Νικολακάκης (80′ Παρίσης), Κατσαμάκας.