Από ένα ημί(Χ)ρονο και απ΄ έναν βαθμό

Από ένα ημίχρονο είχαν στο παιχνίδι τους, Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας και Δόξα Αρμενίου, με το τελευταίο σφύριγμα του κ. Μίχου να τους βρίσκει ισόπαλους με 2 – 2, μετά από ένα ματς με μεγάλες συγκινήσεις.

IMG_3043

Καταστροφική ήταν αυτήν η ισοπαλία για την ομάδα του Τηλέμαχου Ζιάκα που πλέον έμεινε δέκα βαθμούς μακριά από την κορυφή του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Για την Δόξα Αρμενίου αυτός ήταν μόλις ο δεύτερος βαθμός στο πρωτάθλημα και θα πρέπει να κάνει πορεία πρωταθλητισμού στο δεύτερο μισό της σεζόν, εάν δεν θέλει να… «πέσει» κατηγορία μετά από μια σχεδόν δεκαετία.

IMG_3040

Στο 20ο λεπτό ο Κολοβός με σουτ από πλεονεκτική θέση έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη για τους γηπεδούχους, κερδίζοντας τον Δημήτρη Καραδημήτρη για το 1 – 0 των Ατρομήτων/Θύελλα Λάρισας, για να έρθει ο Σέργιος Βουτυρίτσας στο 28′ να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας τους μετά από σέντρα του Κολοβού.

IMG_3037

Μάλιστα πριν από το ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι για να κάνουν τα τέρματά τους, τρία. Ο Σέργιος Βουτυρίτσας εκτέλεσε μια στημένη μπάλα με τον Ιωαννίδη να παίρνει την κεφαλιά μεταξύ μικρής περιοχής και πέναλτι, στέλνοντας όμως την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Δημήτρη Καραδημήτρη, που σε δεύτερο χρόνο μπλόκαρε την μπάλα.

IMG_3034

Στην επανάληψη και αφού στη ανάπαυλα του ημιχρόνου οι Αρμενιώτες τα… είπαν, βγήκαν στο δεύτερο μέρος με σκοπό να πάρουν πρωταγωνιστικό ρόλο στο παιχνίδι.

Το γρήγορο γκολ κιόλας του Βασίλη Καψούρη στο 47′ τους έδωσε «φτερά» στα πόδια τους να πιέσουν για να πάρουν κάτι το θετικό από την αναμέτρηση, με την ισοφάριση εν τέλει να έρχεται στο 70′ με τον Δημήτρη Κωστόπουλο, να πετυχαίνει το 2 – 2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

IMG_3036

Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι στο 85′ ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Δημήτρη Κωστόπουλου εντός ορίων της μεγάλης περιοχής των Ατρομήτων/Θύελλα Λάρισας, με τον κ. Μίχο όμως να το αρνείται κατηγορηματικά.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Τηλέμαχος Ζιάκας): Τσατσάρας, Τσιρογιάννης, Μάρης, Χατζής, Τσάκουλης, Τσανάκας, Κολοβός, Βουτυρίτσας, Καραούλας, Ιωαννίδης, Κωστούλας.

Δόξα Αρμενίου (Χατζής – Καραδημήτρης): Καραδημήτρης Δ., Ψάρρας, Κωστόπουλος (89′ Χιούσα), Σπανός, Γιαννούχος, Σεσκλιώτης, Φραντζέσκο (60′ Καμπανάς), Μπόλκας, Καψούρης, Παπανικολάου (70′ Νανούλης), Γκόντας.