Από ένα σε κάθε ημίχρονο για τον Δωτιέα

Την εντός έδρας νίκη για τους αγώνες των Πλέι-οφ πανηγύρισε ο Δωτιέας Αγιάς, επικρατώντας της Δήμητρας Γιάννουλης με 2 – 0 στο γήπεδο του.

Έτσι, ο Δωτιέας έφθασε τους οκτώ βαθμούς στο «μίνι» αυτό πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Βασίλη Μπακογιάννη συνεχίζει χωρίς βαθμό.

Η πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς σημειώθηκε στο 15ο λεπτό και ήταν για τη Γιάννουλη. Ο Βασίλης Σπανός έκανε ωραία ατομική ενέργεια και σούταρε από πλεονεκτική θέση, όμως είδε τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε με γκολ στο 37ο λεπτό. Ο Δημήτρης Σβερκούλης βρήκε με όμορφη κάθετη πάσα τον Γιώργο Τσατσαλίδη και ο τελευταίος με ιδανικό τρόπο σημείωσε το 1 – 0.

Στην επανάληψη τώρα και στο 65ο λεπτό, ο Σωτήρης Θώμος σούταρε από θέση βολής και ο Βαγγέλης Φαρμάκας που απέκρουσε αρχικά, είδε τη μπάλα στη συνέχεια να σταματά στο δοκάρι της εστίας του και έπειτα να βγαίνει κόρνερ. Βέβαια, ο Δωτιέας ήταν αυτός που «κλείδωσε» τη νίκη στο 75ο λεπτό, καθώς πέτυχε το 2 – 0 με την όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θωμά Τσιρογιάννη.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσανάς): Φαρμάκας, Γούτος Ευάγγ., Γούτος Ν., Σούλι, Τσακάλι, Νάτσης (35′ Σβερκούλης), Ντακούλας, Φιλιππούλης (70′ Μαλάκος), Χαλάτσης, Τσιρογιάννης, Τσατσαλίδης (78′ Μπόντε).

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Βάιος, Μπάμπαλης, Αμπατζίδης (75′ Αετόπουλος), Ντούφας, Μανάκας, Θώμος, Σπανός (75′ Ντάλλας), Γκατζούλης, Χατζηγρηγορίου, Κοταρέλας (58′ Καραγιώργος), Μπαρούτας.