Από ένα σε κάθε ημίχρονο και επιστροφή στις νίκες για το Αβέρωφ!

Το Αβέρωφ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, καθώς στην 16η «στροφή» της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας επικράτησε του Αχιλλέα Φαρσάλων με σκορ 2 – 0.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα όπου έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς και τον Αχιλλέα Φαρσάλων στην ένατη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ηλίας Λιλολάρι βάζει υποψηφιότητα για το πιο γρήγορο γκολ στην αγωνιστική περίοδο που διανύουμε, καθώς στα πρώτα επτά δευτερόλεπτα της συνάντησης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 73′, η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα έκανε δύο τα τέρματα της αυτή τη φορά με τον Παναγιώτη Μπαρούτα με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Θωμά Γραμμένου και αυτό ήταν το τελικό σκορ παρά τις όποιες ευκαιρίες είχαν οι παίκτες των δύο ομάδων για να σημειώσουν νέο γκολ.

Από πλευράς Αχιλλέα Φαρσάλων ο Γιώργος Κομισόπουλος είχε οριζόντιο δοκάρι σε προσπάθεια του στο 38′, με αυτή να είναι και η πιο σημαντική για τους φιλοξενούμενους, όπως και αυτές που είχε ο Μάνος Πετράκης (60′ και 81′).

Τέλος, οι γηπεδούχοι εκτός των δύο γκολ είχαν και χαμένες ευκαιρίες στην αναμέτρηση με τους Παναγιώτη Μπαρούτα, Ηλία Λιλολάρι, Θωμά Γραμμένο και Αλέξανδρο Παρλάντζα.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Μίλλερ (90′ Χάνι), Μήτσιος, Μούτσα, Αλατάς, Λιλολάρι, Παρλάντζας, Μπαστούνης (70′ λ.τ. Χατζής), Μπαρούτας (87′ Σταυροθανασόπουλος), Γραμμένος, Ταστεμερίδης (75′ Ντέκας).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Χρήστος Καπελιάνης): Κουσιάς, Τσούλης Δ., Μπερσιάνης, Πετράκης Χρ., Τσούλης Αθ., Κομισόπουλος, Αναγνώστης (75′ Τλούπας), Πετράκης Μ., Γαγάρας, Καναβός (60′ Πατσιούρας), Μπαϊράμι (50′ Παρθένης).