Από ένα σε κάθε ημίχρονο και νίκη κορυφής για τα Βούναινα!

Τα Βούναινα επέστρεψαν στη πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Α΄1 τοπικής κατηγορίας, καθώς κέρδισαν τον Προμηθέα Λάρισας με σκορ 2 – 0 στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’».

Το παιχνίδι διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου (25/01) για τη 17η αγωνιστική και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα παιχνίδια η ομάδα του Βαγγέλη Τζιόλα ανέβηκε και πάλι στη πρώτη θέση έχοντας τριάντα έξι βαθμούς.

Από την άλλη, το αξιόμαχο σύνολο του Βαγγέλη Στεφανή που πραγματοποιεί πολύ καλές εμφανίσεις και προσπαθεί για το θετικό αποτέλεσμα, δεν τα κατάφερε και έμεινε στους δέκα τρεις βαθμούς και τη δωδέκατη θέση στη βαθμολογία.

Στο 21ο λεπτό ο Θοδωρής Γεωργούλας έκανε τη σέντρα και με ωραίο σουτ στη κίνηση ο νεαρός, Νίκος Καρατζούκος ευτύχησε να βάλει το σύνολο του Βαγγέλη Τζιόλα μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 57′, ο Χρήστος Δαλαμπύρας με σουτ μέσα στην αντίπαλη περιοχή κέρδισε τον πορτιέρο του Προμηθέα, Πανδρεμένο και έκανε το 0 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Πανδρεμένος, Ρουμπιές, Σεΐζης, Πότσης, Καρβουνάρης, Γκέκας, Ψύρρας, Καπετανόπουλος, Φώτης, Δολμές, Κατσαμπέλας.

Α.Ε. Βουναίνων (Βαγγέλης Τζιόλας): Μπιμπλιτζής, Σουφχάρας, Μερτζανίδης (75′ Ρουμελιώτης), Νταναβάρας, Βλησαρούλης, Χριστοδούλου, Χατζόπουλος, Γεωργούλας, Ελευθέρογλου (85′ Θανασιάς), Καρατζούκος (70′ Τσανάς), Δαλαμπύρας.