Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αετός Μακρυχωρίου…

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αετός Μακρυχωρίου ξεπέρασε το εμπόδιο της Δόξας Αργυροπουλίου και έτσι μπήκε με νίκη στο νέο έτος, όπου ήταν και η δεύτερη συνεχόμενη μετά το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Τύρναβο τη περασμένη (13η) αγωνιστική.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου πήρε αυτό που ήθελε, τη νίκη και τους τρεις βαθμούς και έφθασε τους είκοσι δύο πόντους, με τον Αετό να συνεχίζει στη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η αξιόμαχη ομάδα του Βασίλη Νάρη προσπάθησε με ευκαιρίες του Αλέξη Τσούτσα και του Ραφαήλ Δίχρη να πετύχει κάποιο τέρμα, όμως αυτό δεν συνέβη και η Δόξα έμεινε στους δέκα οκτώ βαθμούς και την ένατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 26ο λεπτό ο Βασίλης Μάρκου έκανε την αρχή για τους γηπεδούχους και με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Στέλιου Μπαχτσιβάνου για το 1 – 0, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Προς το τέλος του αγώνα τώρα και στο 88ο λεπτό, ο Ταξιάρχης Κλούρας που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή, σημείωσε το 2 – 0 και «κλείδωσε» τη πρώτη νίκη για το 2019 για το συγκρότημα του Δημήτρη Καπετανόπουλου.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Σταμέλος, Μάρκο, Σιάτρας, Μπόντε Π. (80′ Τζίκα A.), Σουφχάρας (83′ Μπέτσιος), Καλούσης, Γκαμπέτας (60′ Κλούρας), Πούτας, Φουσίκας, Αντωνόπουλος, Τζίκα (57′ Τσιούτσιας).

Δόξα Αργυροπουλίου (Βασίλης Νάρης): Μπαχτσιβάνος, Κουρμπάτι, Βογιατζής, Χατζής, Μπαχτσιβάνος Στ., Σαΐτης, Γκαραγκούνης (52′ Κυρατζής), Φορτούνας, Τσούτσας, Σχοινάς (84′ Πλιάτσικας), Δίχρης, (90′ Κόκκορας Β.).