Από ένα σε κάθε ημίχρονο ο Δρυμός!

Μετά την ισοπαλία απέναντι στη Βαλανίδα τη περασμένη αγωνιστική, ο Δρυμός επέστρεψε στις νίκες στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς κέρδισε εκτός έδρας τη Καρυά με 2 – 0.

Το συγκρότημα του Φάνη Τσέλιου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης στο σημερινό παιχνίδι πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Έτσι, ο Κεραυνός έφθασε τους τριάντα βαθμούς και συνεχίζει τη προσπάθεια του από την έκτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα της Καρυάς έμεινε στους δέκα οκτώ βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση έπειτα από το σημερινό αποτέλεσμα.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Πετκολάι με σουτ από θέση βολής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και έκανε το 0 – 1 για τον Δρυμό, με αυτό να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό, ο Μεσούρ κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος παίκτης από την άσπρη βούλα πέτυχε το 0 – 2, όπου αυτό ήταν και το τελικό σκορ στο παιχνίδι.

Πάντως, οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες τους για να σημειώσουν τέρμα, όμως οι Χάμος, Δάσσιος Κ. και Καραγκόγκος δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα.

Όλυμπος Καρυάς (Λευτέρης Δάσσιος): Καβαρατζής, Αξούγκας (70′ Μπασδέκης), Δάσσιος Ορ. (75′ Κατσιούρας), Κουτσογιάννης, Στεργιούλας, Δάσσιος Χρ., Καρακώστας Ν. (46′ Δάσσιος Γρ.), Μανούσιος, Χάμος, Δάσσιος Κ., Καραγκόγκος.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Κατοντικίδης, Μεσούρ, Γκαντούνας Δ., Μπούτλας, Γαλανός, Καραποστόλης, Πετκολάι (75′ Μίχης), Τριανταφύλλου, Θώμος (70′ Σινάνι), Γκαντούνας Γ., Ζιώγας (65′ Δόλγυρας).