Από ένα σε κάθε ημίχρονο ο Πυργετός

Με νίκη συνέχισε τη φετινή του πορεία στον 3ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας ο Πυργετός, όπου επικράτησε εκτός έδρας του Νέου Περιβολίου με σκορ, 0 – 2!

Οι «βυσσινί» του Γιάννη Μπάγκα σημείωσαν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κι έτσι βρίσκονται στη τρίτη θέση της βαθμολογίας έχοντας δέκα βαθμούς. Αντίθετα, το Νέο Περιβόλι έμεινε στην έβδομη θέση της βαθμολογίας με επτά πόντους ύστερα και από τη σημερινή ήττα.

Στο 13ο λεπτό ο Κοφράς με κεφαλιά έπειτα από τη σέντρα του Άγγελου Ρακίπι «άνοιξε» το σκορ για τον Πυργετό, ενώ στην επανάληψη και στο 70ο λεπτό, ο Τζιόλας με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κι έστειλε τη μπάλα στο πλεκτό των γηπεδούχων για το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Πυργετού 2016 (Γιάννης Μπάγκας): Πύλιουρας, Περκέτσι, Κίμε, Καμάμι, Δελητζάνης, Τζιόλας, Κοφράς (70′ Αδάμος), Ρακίπι Άγγ., Στούμπος (65′ Παζάρας), Τσάκε, Πουρλιώτης (60′ Ρακίπι Ν.).