Από ένα σε κάθε ημίχρονο!

Ο Αμπελωνιακός που πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ξεπέρασε το εμπόδιο της Αναγέννησης Πουρναρίου, επικρατώντας με 2 – 0.

Αυτή ήταν και η 2η νίκη του Αμπελωνιακού που σε έξι αγώνες στο πρωτάθλημα έχει ακόμη δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, κατέχοντας την 10η θέση της βαθμολογίας μαζί με τα Βούναινα. Από την άλλη το Πουρνάρι είναι στην 13η θέση με 5 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπόρεσαν πρώτοι να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και συγκεκριμένα στο 32ο λεπτό, ο Γιώργος Τσετιροκλής με σουτ έξω από τη περιοχή, έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για το 1 – 0.

Η Αναγέννηση Πουρναρίου προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι χάνοντας δύο καλές στιγμές με τους Ορέστη Γαρυφαλλόπουλο και Άλκη Νικούλη. Όμως ο Αμπελωνιακός «χτύπησε» ξανά στο τέλος και ο Ραφαήλ Δίχρης με σουτ μετά από ωραία ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.

Αμπελωνιακός (Αχιλλέας Μαστοροδήμος): Βραζιτίκος, Λιάκος, Μεσημέρης (83′ Αρσένης), Δαλακώνης, Παυλίδης, Πατρίκου (62′ Βούκιας), Πούλιος, Χατζούλης, Κοκόμπελης (72′ Αποστόλου), Τσετιροκλής, Δίχρης.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Κρητικός Ι., Κρητικός Θ. Β. (80′ λ.τ. Κανάκης), Ζιούστης, Κρητικός Θ. Γ., Τζιόγκας, Δημουλός (46′ Μαρτσέλο (80′ λ.τ. Μπουκόρος)), Ζιώγας, Κώτσιας, Ζαϊρές, Νικούλης, Γαρυφαλλόπουλος.