Από ένα σε κάθε ημίχρονο!

Με την Νεάπολη να σημειώνει από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη νίκη απέναντι στον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων με 2 – 0.

Η Νεάπολη με αυτή τη νίκη εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία που είχε το Κιλελέρ και αναρριχήθηκε στην 11η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, φτάνοντας συνολικά τους 32 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Από την άλλοι οι Άγιοι Ανάργυροι έμειναν στους 23 βαθμούς και την 14η θέση.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα στο πρώτο ημίχρονο και να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Ήταν το 25ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Αντώνης Κατσαμάκας μετά από ωραία ασίστ του Κώστα Καλογήρου έκανε το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η Νεάπολη συνέχισε να πιέζει με σκοπό να πετύχει το δεύτερο γκολ που ουσιαστικά θα κλείδωνε τη νίκη. Το οποίο γκολ ήρθε στο 70′, όταν ο Γιώργος Καραθάνος με πλασέ από θέση βολής νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 2 – 0.

Η Νεάπολη είχε ευκαιρίες για τρίτο τέρμα με τους Νίκο Μανώλη και ο Αλέκος Μπέης. Ενώ να σημειώσουμε πως έμεινε και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Θανάση Αβραμούλη με κόκκινη κάρτα στο 85′.

Νεάπολη (Γιάννης Μπαλοδήμος): Παναγιωτόπουλος, Μανδραβέλης, Κοσμάς, Ζάρρας, Αβραμούλης, Μπουχλαριώτης, Μπέης, Καλόγηρος (60′ Καραθάνος), Χαρούλης, Μανώλης (80′ Κυριάκος), Κατσαμάκας (90+1′ Ηλίας).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Τσιάρας, Τίκας, Παύλου, Βίλλης (31′ Πλιάγκας), Παπακώστας, (61′ Ρουμελιώτης) Τσιφλίζογλου, Κουμπούρας, Αμαρλαριώτης Μ. (46′ Τσινούδης), Αμαρλαριώτης Αθ., Μπακαρτζής, Ευαγγέλου.