Από κοντά ο Πανιώνιος!

Ακόμη μία νίκη πρόσθεσε στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης, καθώς επιβλήθηκε με 4 – 2 του Ηρακλή Πλατανουλίων στο γήπεδο του Βιολογικού.

Η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά συνέχισε θετικά τη φετινή της πορεία στο πρωτάθλημα και έφθασε τους τριάντα τρεις βαθμούς, με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να βρίσκεται στο μείον τρία από τη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Στο 18ο λεπτό ο Γιώργος Κίτσας με πλασέ έπειτα από κάθετη πάσα του Στρατινάκη «άνοιξε» το σκορ για τον Πανιώνιο, ενώ ο ίδιος παίκτης έπειτα από τέσσερα λεπτά έκανε το 2 – 0 για το συγκρότημα του Αποστόλη Κορομηλά με κοντινό πλασέ αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 35ο λεπτό τώρα, ο Σκέντζας τροφοδότησε τον Γιώργο Κίτσα και ο τελευταίος με νέο σουτ από θέση βολής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, με τον ίδιο να σημειώνει και χατ – τρικ!

Στην επανάληψη του αγώνα και στο 57ο λεπτό, έπειτα από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων ο Ηρακλής Πλατανουλίων μείωσε σε 3 – 1, με τον Παναγιώτη Κίτσα να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 4 – 1 στο 70ο λεπτό έπειτα από κάθετη πάσα του Δημόπουλου. Το τελικό 4 – 2 διαμορφώθηκε στο 80ο λεπτό με αυτογκόλ του Βαγγέλη Σερέτη.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης, Σερέτης Ευάγγ., Σερέτης Παν., Κανής, Σκέντζας, Παπαγεωργίου, Παϊτέρης (35′ λ.τ. Χαν), Βασιλείου, Κίτσας Γερ. (55′ λ.τ. Δημόπουλο), Στρατινάκης (60′ λ.τ. Κίτσας Π.), Κίτσας Γ. (65′ Καρδαμήλης).