Από τον Δελητζάνη, στον Μητσογιάννη

Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο ο Παραπόταμος πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Ανθούπολη από την Λάρισα ΄88 με γκολ του Πάρη Δελητζάνη στο 90’+2′. Αυτήν την φορά πήρε το τρίποντο κόντρα στους Καλαρρύτες στο 83′, χάρις σε τέρμα του Χρήστου Μητσογιάννη.

Σε ματς ακατάλληλα για καρδιακούς έχει καταντήσει τα παιχνίδια του ο Κεραυνός Παραποτάμου που παίρνει ότι χρειάζεται στις αναμετρήσεις του πάντα στο φινάλε αυτών. Την προηγούμενη αγωνιστική θύμα έπεσε η Λάρισα ΄88 (1 – 1), τώρα θύμα βρήκε τους Καλαρρύτες που και κέρδισε με 2 – 1 στο 83′.

Νίκη-ανάσα αυτήν για τον Κεραυνό που επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά από σχεδόν έναν μήνα στον 3ο Όμιλο της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, φτάνοντας πλέον τους 18 πόντους.

Οι γηπεδούχοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ μόλις από το 23ο λεπτό με σουτ του αρχηγού της ομάδας, Κώστα Πάσχου μέσα από την μεγάλη περιοχή, για να ισοφαρίσουν στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι στο 67′. Ο Γιώργος Μπαρμπαγιάννης ανέτρεψε τον Δημητρόφ εντός ορίων της μεγάλης περιοχής και με την εκτέλεση που ανέλαβε ο Νικοσούρ «Τσίπης» Μπρατάν, πέτυχε το 1 – 1, πληγώνοντας παράλληλα την παλιά του ομάδα.

Την λύση για τους «καρδιακούς» του Κεραυνού εν τέλει έδωσε στο 83′ Χρήστος Μητσογιάννης, για το 2 – 1.

Κεραυνός Παραποτάμου (Νίκος Στογιάννης): Μπαρμπαγιάννης, Γραβάνης, Ζίκος, Δελητζάνης, Χαρμαντάς, Πάσχος, Τσιτώντας, Κορδέλας, Κίκε, Μπούμπουλης (55′ Βαλώζος), Μητσογιάννης.