Από τον «παράδεισο» στη «κόλαση» και επιστροφή!

Ο Κεραυνός Δένδρων, προηγήθηκε με 2 – 0, ισοφαρίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά εν τέλει πανηγύρισε τη νίκη στο τέλος με 3 – 2 απέναντι στη Δόξα Βαλανίδας!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «ξεκλειδώσουν» την αντίπαλη άμυνα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Όταν ο Μπακού με σουτ μετά από ατομική ενέργεια δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ «ανοίγοντας» το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55΄με σουτ του Τσούτσου ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 2 – 0 και όλα έδειχναν πως το ματς είχε κριθεί. Όμως η Βαλανίδα είχε αντίθετη άποψη και με μία αντεπίθεση διαρκείας, ισοφάρισε σε 2 – 2!

Τον τελευταίο λόγο ωστόσο στο ματς είχε ο Κεραυνός Δένδρων. Και στο 82′ ο Αγγελής Θανάσης με σουτ από θέση βολής αποδείχτηκε η «χρυσή αλλαγή» για τα Δένδρα καθώς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στους γηπεδούχους με 3 – 2.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Κωστόπουλος, Σκριάπας, Μαυρούλης (80′ Εσιέν), Ζιώγκος, Θανασάρας, Χατζηκρανιώτης, Ντεμίρης (70′ Αγγελής), Τσούτσος, Μπακού, Ράσσα (60′ Βόραδας), Τασιούλας Κ.