Από 4άρα σε… 4άρα!

Χάρις στην τρίτη συνεχόμενη 4άρα, η ομάδα της Φορτούνας Κουτσοχέρου, επικράτησε και της Ασπίς Αγίου Θωμά (4 – 1), παραμένοντας στη κορυφή του 1ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας και μετά το πέρας της 12ης Αγωνιστικής.

«Θύμα» στις ορέξεις του συγκροτήματος του Βασίλη Κυριάκου, αυτή τη φορά ήταν η Ασπίς Αγίου Θωμά, την οποία και φιλοδώρησαν με τέσσαρα τέρματα, φτάνοντας έτσι τους 27 βαθμούς και διατηρώντας την απόσταση τριών βαθμών από την δεύτερη Νίκη Κρήνης.

Στο 18ο λεπτό ο Γιώργος Μητράκας με προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσιάμη άνοιξε τον χορό των τερμάτων για τους γηπεδούχους, με τον Μητράκα να πετυχαίνει το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση με τον ίδιο τρόπο μετά από γύρισμα του Παζάρα. Τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 αύξησε στο 43′ ο Λεωνίδας Τσιούτσιας με πλασέ στη κίνηση.

Στην επανάληψη οι του Αγίου Θωμά μείωσαν στο σκορ σε 3 – 1 με τον Α. Χρηστίδη, ενώ το τελικό 4 – 1, διαμόρφωσε στο 90′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Γκίκας.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Κυριάκος): Τσιάντας, Τσιρογιάννης (75’ Ξύτσας), Φονιάς, Μητράκας, Μπακογιάννης, Μαμάτσας (75’ Γκίκας), Τσιάμης, Σιούτας, Τσιούτσιας, Παζάρας (80’ Παπαδόπουλος), Τασιούλης.

Ασπίς Αγίου Θωμά (Γιάννης Χρηστίδης): Λιούτας, Αρδόγλου, Καρανικόλας, Δοξαριώτης, Καραλευθέρης (75’ Κοτσώνης), Τσιουρής (60’ Χρόνης), Καραλάϊος (90’ Λεωνιδάκης), Καραγιάννης, Τράντος (60’ Χρηστίδης Α.), Τσιβάκας, Καραγεωργίου.