Αρκετά τα ντέρμπι στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας…

Επιστροφή στη δράση και στο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής κατηγορίας για τους τρεις ομίλους, όπου υπάρχουν παιχνίδια τόσο το μεσημέρι του Σαββάτου (21/12) όσο και το μεσημέρι της Κυριακής (22/12).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Ροδιακός 21/12 Καλύβια
Δασοχώρι 22/12 Μαρίνος Αντύπας
Καρυά 22/12 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Συκέα 22/12 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Μεγ. Ελευθεροχώρι 22/12 Πλατανούλια
Ακαδημία Ελασσόνας 3 – 0 α.α. Χαραυγή

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Πλατανούλια      18 – 4   17
2. Αναγέννηση Ευαγγελισμού  17 – 11   16

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ακαδημία Ελασσόνας      14 – 11   15

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ροδιακός      23 – 8   15
5. Συκέα      18 – 11   14
6. Δασοχώρι      12 – 8   14
7. Καλύβια      15 – 14   14
8. Μεγ. Ελευθεροχώρι      13 – 11   14
9. Καρυά     18 – 23   7
10. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      12 – 19   4
11. Μαρίνος Αντύπας      7 – 20   3
12. Χαραυγή      0 – 21   0

Συνοπτικά, το πρόγραμμα του 2ου ομίλου:

Καλοχώρι 21/12 Στόμιο
Λάρισα ’88 21/12 Ομορφοχώρι
Αετόλοφος 21/12 Τοξότης Λάρισας
Αμπελόκηποι 21/12 Ανθούπολη
Ελάτεια 21/12 Νέο Περιβόλι
Ηρακλής Χάλκης 22/12 Πυργετός

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Χάλκης      31 – 5   22
2. Καλοχώρι      25 – 11   21

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ανθούπολη      21 – 11   15

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πυργετός      14 – 14   13
5. Ελάτεια      13 – 17   12
6. Αμπελόκηποι      10 – 10   12
7. Τοξότης Λάρισας      9 – 15   9
8. Αετόλοφος      12 – 15   7
9. Ομορφοχώρι      8 – 16   6
10. Στόμιο      10 – 15   5
11. Λάρισα ΄88      9 – 18   4
12. Νέο Περιβόλι      11 – 25   4

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Ομόνοια 22/12 Ακαδημία Φαρσάλων
Χαλκιάδες 22/12 Σταυρός
Νεάπολη 22/12 Μάνδρα
Κουτσόχερο 22/12 Βασιλί
Κρήνη 22/12 Ζάππειο
Μυραϊκός 22/12 Διογένης

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Νεάπολη      32 – 6   22
2. Χαλκιάδες      31 – 4   20

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Κουτσόχερο      22 – 5   18

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ομόνοια      18 – 11   17
5. Μάνδρα      13 – 7   12
6. Ζάππειο      12 – 14   10
7. Κρήνη      14 – 18   10
8. Βασιλί      15 – 7   10
9. Μυραϊκός      13 – 33   6
10. Διογένης      16 – 24   5
11. Ακαδημία Φαρσάλων      6 – 26   4
12. Σταυρός      6 – 45   -5

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...